Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulásban nem tudok...

Továbbtanulásban nem tudok döntetni, lenne ötletetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném megosztani veletek problémámat. Sajnos már hamarosan itt az idő a jelentkezési lap kitöltéséhez (online). A probléma már csak az , hogy nem igazán tudom , hogy mi legyek. Mielőtt a gimnáziumba kerültem nagyon érdekelt az informatika , már 8-ban megszereztem az ECDL vizsgát és a programozás is érdekel , viszont az informatikai szakokhoz matek szükséges , amit egyáltalán nem kívánok a hátam közepére sem.

Ezek után a jogon gondolkodtam. De aztán beugrott az , hogy nagyon sok jogász van. Ha esetleg eljutnék odáig , hogy befutott ügyvéd legyek az körülbelül 45-50 éves kor , ami szerintem már késő. Az utóbbi időkben felmerült a politológia , ami érdekelne , viszont azt mondják , hogy semmi értelme nincs , nem keresett.

Legutoljára a közlekedési mérnök szakot néztem. Voltak leírások , de egyáltalán nem érettem meg , hogy pontosan mi is a dolga.


Érdeklődési kör: humán tárgyak (főleg a töri) és informatika


Segítsetek! :)



2014. jan. 10. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Informatikus könyvtáros? :D
2014. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyetemi matek sokban eltér a középiskolaitól, folyamatos gyakorlással & akarattal, egész biztos megmenekülsz a bukás elöl.:) ha azon gondolkossz, hogyan kerülhetsz ki dolgokat, sose találod meg a megfelelőt.

A "jó kommunikációs képesség" cím alatt általában enyhén arra utalnak, hogy nehezek az elhelyezkedési lehetőségek. Így példaul a politológiával is, és a bölcsésztudományi szakokon is egyaránt. A matek érettségit ki lehet kerülni sok helyen még a gazdaságtudmányi szakokon.....Írok inkább privátban :)

2014. jan. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A könyvtáros nem érdekel... eléggé monoton.
2014. jan. 11. 11:35
 4/4 anonim ***** válasza:

A programozáshoz szükséged van matematikára, hiszen arra épül az egész. Nem egy writeln('Blabla'); parancstól tudsz programozni, hanem, hogy komplexen, ciklusokkal, objektum-orientáltan átlátod és megtervezed a programot.

Ha pedig ez érdekel, nem lesz gondod a matekkal. Hasznos, és megtanulható. És még jól fizető munkád is lesz vele, nem úgy, mint az összes többi általad említettel.

2014. jan. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!