Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Romaként gazdasági karon...

Romaként gazdasági karon tanulás, hogyan?

Figyelt kérdés
Most fogok végezni a gimiben, igazából 3-as, 4-es tanuló vagyok, de azt gondolom hogy az érettségire fel tudok készülni kellően és 4-esre, 5-ösre meg tudom írni. A továbbtanulással kapcsolatban teljesen tanácstalan vagyok, a családban sőt az ismerősök között egyszerűen senki nem tudott tanácsot adni, vagy válaszolni a kérdéseimre. A szüleim támogatnak a továbbtanulásban és én is szeretnék menni, de a kérdésem az, hogy ez hogyan működik? A felvi.hu oldalon nézegettem a szakokat és gazdálkodás és menedzsmentre szeretnék jelentkezni, de fogalmam nincs hogy mit foglal magába, csak azt hogy matek töri és angol kell hozzá. Mit kapnék azzal? Hogyan kerüljek be az önköltségesbe? A gazdálkodás és menedzsment az a gazdasági karon belül van, de még arról sincs fogalmam, hogy ez egy bizonyos óra-típust jelöl meg, vagy mit? Esetleg a gazdasági karon belül több féle óratípuson tudnék részt venni, vagy a gazdálkodás és menedzsment szakon belül vannak különböző órák? Milyen végzettséget ad ez a 7 félév? Diplomát? Itt nézelődtem: [link]

2014. jan. 7. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Tanácsolnám neked, hogy menj el a jan.16-18. között megrendezendő Educatio kiállításra és ott érdeklődj utána. /a Papp László Sportarénában lesz/ Úgy láttam a Felvi-n, hogy elég sok intézmény indítja ezt a szakot. Azért a komolyabbakat nézd.

A Felvi-n a szak leírásában megtalálod a fontosabb jellemzőit a képzésnek. A hét féléves képzés alapképzés.Ez egy alapdiploma és erre még rá lehet építeni valamilyen masterszakot is később.

Azt azért nem értem, hogy miért önköltségesre akarsz menni. Államilag finanszírozott képzést célozz meg, mért fizetnél, ha eléred a felvételi ponthatárt. Tájékozódás képpen nézd meg az idei ponthatárokat.

2014. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én írtam a választ, most néztem meg, hogy a Corvinus Egyetem

Gazdálkodástudományi Kara jan.10-én 9, órától nyílt napot tart, pont a téged érdeklő témában az alapképzésekről.

Cím:Bp.Fővám tér 8. I-IV. előadók. Szoktak a nyílt napokon részvételről igazolást adni az egyetemek.

2014. jan. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És ebben mit számít az,hogy roma vagy?

Egyébként lesz a BGF-en is nyíltnap: [link]

Gazdálkodási és menedzsment az gazdasági képzés, minimum 3 félév suli és 1 félév szakmai gyakorlat, végzéshez általános felsőfokú vagy szakmai középfokú nyelvvizsga kell, ha végzel diplomát kapsz: közgazdász gazdálkodási és menedzsment alapszakon valamilyen szakirányon.

A gazdmen képzéseken általában van: számvitel (könyvelés), pénzügy, menedzsment, matek, statisztika, idegennyelv, esetleg kontrolling.

Ugye tudod, hogy gazdasági képzésre, ha ingyenesre akarsz menni, akkor rohadt magas a ponthatár?

Ha fizetősre mész, akkor meg olyan 200-300 ezer/félév.

2014. jan. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!