Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végigvihető az egyetem süketké...

Végigvihető az egyetem süketként és látássérültként?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek, képes lehetnék-e egyetemen valami programozás területen tanulni? Jövőre érettségizek. Sok éves tapasztalatom van már most is a programozásban. Az iskolában első padból sem látom jól a táblát, a tanárok külön tanítanak nekem. Mindenki azt mondja, ilyen esetekben segítenek mások. Ha egyetemre mennék, azt nem azért tenném, hogy megbukjak, vagy egy kettessel zárjak. De az órákon nem sok mindent tudnék tanulni.
2014. jan. 1. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Rengetek olyan ember jár egyetemre, akinek ilyen-olyan baja van. Mivel az oktatás halló- és látóközéppontú, ezért valószínűleg nehezebb lesz az egyetemet elvégezni, mint egy "normális" embernek, de nem lehetetlen.


Sok sikert kívánok hozzá!

2014. jan. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Némiképp kamunak érzem a kérdésedet kedves kérdező, ugyanis a hallássérültek SOHA nem hívják magukat süketnek.
2014. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha ettől jobban érzed magadat, akkor ne hidd el. Én sehogy se hívom magamat sose, de mivel 7 éve kétoldali hallásvesztésem van, igen is süket vagyok.
2014. jan. 1. 23:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Tehát akkor tisztázzuk, nem vagy néma, csak siket. Hogyan értesz meg másokat? Jelelsz? Szájról olvasol?
2014. jan. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy multiplex sclerosis?
2014. jan. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Írásban tudok másokkal beszélgetni. Már ha van ilyen. Neten meg tanárokon kívül nem igen beszélek másokkal.
2014. jan. 1. 23:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Azon nem gondolkodtál még, hogy jelelni, vagy szájról olvasni megtanulj, nem tudom, mennyre látsz rosszul, de ha a monitort látod, akkor szerintem a jeleket is látnod kell, és így legalább, tolmáccsal tudnál kommunikálni.
2014. jan. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hallottál már Helen Kellerről? Neki sikerült, igaz nem programozni tanult (mondjuk 100 éve nehéz is lett volna), de ő volt az első siketvak (gondolom ha ez ki van hangsúlyozva, akkor nem ő az egyetlen), aki diplomát szerzett. Ebből kiindulva neked is menni fog, a technika is segít és te látsz is valamennyire.

A tanárok nagy része ma már kivetíti az előadások diáit, amiket aztán felrak a netre, úgyhogy az anyagot te is meg tudnád szerezni - nem tudom, közelre mennyire látsz jól, de ha mások jegyzetét el tudod olvasni, akkor az is segíthet, ill. a jelelés megtanulása is lehet, hogy érdemes lenne, persze csak ha azt látod.

A vizsgákat letennéd írásban, és biztos sok másban is segítenek majd, manapság már van az egyetemeken ún. fogyatékosügyi koordinátor. A programozás ráadásul szerintem tök jó választás, ott nem nagy hátrány a sérülésed (közvete ismerek vak ill. siket programozót is), és még kereslet is van rá.

2014. jan. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, bar en nagyreszt csak a latasserultekrol tudok nyilatkozni. Nalunk az egyetemen eleg sok latasserult van, akiknek nagyon is jol megy, hozza kell tennem, mindenki nagyon segitokesz es minden tamogatast megkapnak. Csoporttarsak es tanarok egyarant rendesek es probalnak igazodni hozzajuk. Egy lanyrol tudok, aki hallasserult, de nem teljesen siket, neki is jol megy, de persze neki egyszerubb azert, mint egy vaknak. Tehat szerintem meg lehet csinalni. :)
2014. jan. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!