Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes önköltséges egyetemen...

Érdemes önköltséges egyetemen tanulni, megéri?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, kb 310 pontom lesz, ahogy számoltam. És láttam, hogy mások kételkedtek, hogy talán 450 ponttal sem veszik fel állami támogatásosra, így gondolom ez nekem kiesik.

A kérdésem pedig a következő lenne: megérné önköltségesen tanulni? Visszatérül az a közel 1 millió forint?

Kereskedelem és marketing, vagy pénzügy és számvitel szakra gondoltam, hogy arra megyek.


2014. jan. 1. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, ez olyan dolog, hogy nekem megeri. Egy evig allamin voltam, aztan at kellett iratkoznom egy masik egyetemre, hely hianyaban viszont csak onkoltsegesre vettek at. De nekem megeri, mert tudom, hogy lesz vele jovom, annak ellenere, hogy bolcsesz vagyok. Ha valamit nagyon akarsz es nem csak kettesekkel akarsz atbukdacsolni, hanem celtudatos vagy, akkor megeri. Maskepp nem.
2014. jan. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a másik választási lehetőséged az életben!

Ha fizetős egyetem helyett be tudsz ülni egy jól fizető állásba, akkor felesleges egyetemre költeni, bár megteheted bőven hisz anyagilag nem akadály.

Ha az hogy végzettség nélkül vagy okj suliban próbálsz valamit elérni és telnek majd az évek...na azok helyett ezerszer jobb a fizetős képzés.

2014. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a gondom, hogy 18 évesen egyszerűen nem tudom, hogy ezután mihez kezdjek! Most szakközép iskolába járok, kereskedelem marketinget tanulok (sajnos szakmát nem ad, csak érettségizem belőle). Sajnos az a lehetőség sem él, hogy előre van fix állásom, mert nincs. Ezért gondoltam, hogy talán a pénzügyi és számviteli szakra kéne mennem, mert azzal talán még alapszakon is felvesznek valahova.

Másik lehetőségem az OKJ-s lenne, legalább addig is diákmelózhatnék.

2014. jan. 1. 17:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel a felsőoktatás érettségihez kötött és az érettségit bármelyik középiskolából elfogadják, szóval mindegy hogy szakközép vagy gimiben szerezted, ezért bárhova jelentkezhetsz ha a felvételi tárgyból van érettségid.

Nem kötelező közgáz irányba tanulni tovább..se okj-n se felsőoktatásban. Persze lehet szakirányba is továbbmenni lesz némi előnye hogy tanultál már ilyen tárgyakat.

Ezt csak azért mondom mert ugye pont a gazdasági képzések támogatását szorította meg a kormány 2 éve..szóval oda tényleg csak jóval 400 pont felett lehet államira bejutni.

De más szakokon más a helyzet pl. műszaki vagy informatikai szakokon simán bent lehetsz államin..vagy eü szakokon..sorolhatom a lehetőségeket..

2014. jan. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!