Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE Biológia bsc-ről mi a...

ELTE Biológia bsc-ről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Főleg a biológus szakirány és nem a biosz tanári érdekelne.
2013. dec. 31. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Hát attól függ mennyire szeretsz tanulni és mennyire szeretsz éjszakákon át virrasztani. Én személy szerint nem ELTE tanuloja vagyok de biologusnak tanulok én is. Ha szeretsz egyik napról a másikra egy kisebb tankönyvnek való tananyagot megtanulni akkor gyere nyugottan. Van hogy néha napján (havonta min 2-3) , hogy nem alszol csak 2-3 órát , és a fejed folyamatosan fáj a kialvatlanság és a sok tanulás miatt akkor válaszd ezt a szakot. ELTE-re azért nem mennék a helyedben , mert igaz hogy szinvonalas , de a legnehezebb is. Nem titok hogy a tavalyi évtől mindenhol az a tendencia hogy mindenkit felvesznek , de az iskolák (föleg ELTE , BME, Szeged) azon a szemponton vannak hogy kidobálják őket az első félévben. Itt van 1-2 példa amit nyilvánossan ki tudok jelenteni mit mondogattak az eltén. ,, ha átengedlek titeket a vizsgán akkor megcsókolhatjátok az anyaföldet,, VAGY ,,tanulhatsz ugyse felelsz meg a szinvonalnak , mivel én döntöm el hogy mi kell ahoz hogy átmenny. Emelett ha vizsgázol akkor szóbelin nem 1 hanem mingyárt 4 tételt huzol ki , és ha véletlenül 3 megtanulod 5-re a negyediket meg csak egy kettesre tudod akkor megbuktál :) szerintem mindent elmondtam. JAAA és hogy még lehetetlenebb legyen tanulnod bevezetnek nem akreditált kötelező szakokat is minden egyetemen . NEkem heti 2 kötelező tesim van amit 180 perc 1 héten és azért nem kapsz semmit viszont ha nincs meg akkor hiába kezdted el a sulit . Kb ennyi , de ha kérdésed van akkor irj privátban . igyekszem rá válaszolni
2013. dec. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elozo eleg negativ kepet fest. Persze, sokat kell tanulni, de nem lehetetlen. Ami macerasabba teszi a magolas, amit bizony kell, rendszertan, anatomia meg hasonlok tomenytelen mennyisegben. De nincs ilyen hogy vizsgan mar csak azert is kiszorjak az ember, persze az elso felevek nagyon nehezek, epp azet hogy a letszamot csokkentsek, de ezt tisztessegesen teszik. Az mar mas dolog hogy vannak tanarok akik szeretne szivatni, de nem naluk kell felvenni a vizsgat, hanem elotte erdeklodni kell.

Amugy az elozonek mondanam, hogy nem akkreditalt szakokat vezettek be, mert az teljesen mast jelen. Mindossze vannak targyak, amikert nem adnak kreditet. Konkretan a tesi. Amit mo.n minden egyetemen el kell vegezni. De most ebbe heti harom oraba nem halsz bele. Radasul sok helyen ki lehet valtani ha hozol igazolast hogy valami sporttevekenyseget vegzel.


Viszont ha mar biosz, akkor szte es nem elte. Az elte sem rossz, de a bioszban a szte a nyero.

2013. dec. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
bocsánta azt valóban elirtam a tesinél. Elnézést. De a szegedi biosz az tényleg jo
2013. dec. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék kolesz lenni, épp ezért lenne jó nekem az Elte, mert oda kb 30 perc alatt eltudnék jutni otthonról.

Nagyon nagy a különbség a 2 egyetem színvonala között?


és köszi az eddigi válaszokat, sokat segítettetek :D

2013. dec. 31. 16:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nincsen , és ha 30 percre van a sulidtól az elte akkor nyugottan , sőt ajánlom hogy oda menny , mert ha kolis lennél akkor a havonta 60-80e is elmenne az iskolával mindennel együtt.
2014. jan. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én semmiképp nem ajánlom, csak akkor ha annyira őrülten bele vagy szerelmesedve a biológiába, vagy annak valamelyik ágába, hogy hajlandó vagy lemondani a saját életedről(barátok, hobbik, alvás, idegrendszer), esetleg akkor, ha isteni képességekkel rendelkezel magolás terén.

Most végzem a 3. félévemet itt az ELTE-n. Eddig minden tárgyam sikerült, de meg is volt az ára. Teljesen tönkre mentem idegileg és ezzel összefüggésben fizikailag is és most jutottam el oda, hogy valószínűleg nem akarom ezt tovább folytatni, már nem is érdekel mennyi energiát fektettem bele, csak hadd szabaduljak.

Sajnos nagyon ritka a jó tanár, legtöbbjük azzal kezdi, hogy már az első órán teletömi a gólyák fejét azzal, hogy a 300 felvett diák közül csupán 10% fog végezni. Lehet, hogy túloznak de az alaphangulatot mindenképp megadja. A másik hatalmas probléma a tanárokon kívül az az, hogy a legtöbb két féléves tárgyat összevonták egy félévesre...amiből egyenesen következik, hogy feleannyi időd van kétszer annyi anyagot megtanulni.

Ha már a biológia...akkor inkább válaszd a Szent István Egyetem biosz szakát, ott kislétszámú oktatás folyik és sokkal több gyakorlati lehetőségük, kutatói munkájuk van. Vagy menj az orvosira, nagyjából ugyanolyan nehéz, de legalább több esélyed is lesz elhelyezkedni.

Ha bármi további krédésed van, nyugodtan írj rám privátban!

2014. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én csakazért is írok egy pozitív hozzászólást is az ELTE-ről :)


Én nagyon szeretem, tényleg szét kell tanulnod magad és szinte semmi másra nem lesz időd, de én így is szeretem, tény hogy a tanárok egy része nyilvánvalóvá teszi, hogy nem célja átengedni bárkit is és mindent meg fog tenni hogy megbukj, de azért a legtöbb tárgy megcsinálható.


Csak egy dolgot kell elfogadni, hogy szinte lehetetlen időben végezni, a legtöbb ember akit ismerek és mintatanterv szerint halad tényleg az idegösszeroppanás szélén áll, és ezt látva igazából nem bánom hogy az első félévben nem sikerült egy tárgyam és emiatt csúszok egy évet, mert így azért viszonylag több időm van mindent részletesen megtanulni úgy, hogy utána emlékezzek rá és ne csak a vizsga időpontjáig.

Azt nem mondom hogy emiatt a csúszás miatt sokkal több szabadidőm lenne, de legalább néha van egy kis időm a barátaimmal lenni vagy ilyesmi.


De tény hogy rengetegen otthagyják ezt a szakot, mert tényleg baromi nehéz az első két félév (az utána levők meg pláne) de nekem mindezek ellenére tetszik :)

2014. jan. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

#7. Semmi pozitívat nem írtál az ELTE-ről, ha jól értelmeztem egyszerűen csak szereted a tudományt amivel foglalkozol, de ez nem az ELTE érdeme.

Én nekem 3 évem ment rá az ELTE biológiára, aztán otthagytam, és egyet kell értsek a negatív kritikákkal. És felháborító, hogy mindenféle felelősségérzet, vagy lelkiismeret furdalás nélkül tesznek tönkre emberileg sokakat.

A PPKE molekuláris bionika viszont tényleg jó :)

2014. jan. 31. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!