Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit számít, hogy hol...

Mennyit számít, hogy hol szerzek diplomát?

Figyelt kérdés

Másfél év múlva érettségizek, és szinte biztos, hogy valamelyik egyetem gazdaságtudományi karára megyek tovább (legalábbis a terv ez). A kérdés a következő:


Az oktatás színvonalában esetleg a későbbi elhelyezkedési lehetőségekben mennyi különbség van a Corvinus és a Szegedi Tudományegyetem között? Ha az utóbbi mellett döntök az esetlegesen kedvezőbb ponthatárok és a város közelsége miatt bármiféle hátrányt szenvedek, azzal szemben, ha Pestre mennék?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2013. dec. 30. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az estben az SZTE gazdasági képzése nem annyira híres és közismert mint a Corvinus, tehát nem mindegy annyira, bár összességében az SZTE egy elismert egyetem, nem úgy fognak kezelni mintha a Gyöngyösi Főiskolán végeztél volna egy cseppet sem, de azért egy Corvinuson végzett előnyben lesz veled szemben egy állásinterjún ha egy országos céghez jelentkezel Budapesten dolgozni, ha viszont pl. Szegeden képzeled el az életed és ott vállalsz majd munkát, akkor az SZTE-s diplomáddal te leszel ott helyben előnyben, mert a helyiek azt fogják sokra értékelni.
2013. dec. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem bármelxiket veri ha a Yale-n szerzel.
2013. dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!