Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet-e a szociálpedagógiát...

Szuelef kérdése:

Lehet-e a szociálpedagógiát és a szociális munkát egyszerre csinálni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy fel tudnám-e venni ezt a két szakot és egyforma tantárgyakat be tudok-e számíttatni? Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 30. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet és be tudod számíttatni az egyforma tárgyakat, csak annyi a kötöttség hogy egy jelentkezés alkalmával egy szakra vesznek fel..tehát elkezded az egyiket..és rá egy évre tudod elkezdeni a másik szakot újabb jelentkezéssel, és persze sikeres felvételivel.

Könnyebb az élet két szakkal ha ugyanabban az intézményben tanulod őket. Minden félév elején a másik szakon teljesített azonos vagy majdnem azonos tárgyakat beszámíttatod, kapsz felmentés oda be sem kell járnod órára ha felmentettek valamiből. Ez egy okos gondolat így tudsz egyszerre 2 diplomát csinálni én is ezt teszem..igaz én 2 teljesen különböző szakon vagyok, de így is sok tárgyat nem kellett újra tanulnom, pl. szociológia statisztika, számvitel, mikro, makro, eu jog. Szóval még különböző képzéseknél is működik a dolog mert vannak azonos tárgyak a képzésekben bőven, nemhogy ennyire hasonló típusú szakoknál..neked biztos hogy a tárgyak 40%-a is meg fog egyezni..az is kivitelezhető ha oda-vissza tudsz krediteket hozni-vinni, mert egyik tárgyat pl a második szakon hamarabb tanulod mint a másik szakon..akkor oda-vissza is spórolhatsz a kreditekkel...

2013. dec. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ah, köszi szépen :) Ennek örülök. Még annyit ha szabad megkérdeznem, ez a zh-kal is így van, vagy mind a kettő szakon külön le kell vizsgázni ettől függetlenül?
2014. jan. 2. 11:36
 3/5 anonim válasza:
ha elfogadják neked az órákat így, akkor nem kell zh-znod. pl ha szocpeden kapsz egy 3mast egy tárgyból, és szocmunkán is ugyanaz a tárgyad van, akkor felmutatod a papírod a TO-n és automatikusan megkapod ott is a hármasod, nem kell többet törődnöd vele. egyébként, miért akarod mindkettőt elvégezni? személyes vélemény, de sztem semmi értelme. szinte mindkettővel ugyanazt csinálhatod, kb ugyanazokon a munkahelyeken dolgozhatsz, szerintem felesleges időpazarlás mindkettővel szenvedni. de ha nagyon akarsz két szakot, két diplomát, akkor érdemesebb mást választani... :)
2014. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ha elfogadták a kreditedet akkor ez eredményes vizsgajegyei is beírják..onnan többet azzal a tárggyal nem kell foglalkoznod ahogy előttem szóló is írta. Se zh se vizsga se semmi...

Én viszont nem értek egyet az előttem szólóval hogy felesleges ez a két szak elvégzése...azért lehet előny hogy mindkettő diploma megvan az életben..és nem teljesen azonos a két végzettség...persze van sok terület ahova mindkét szak megfelelő végzettséget ad..de vannak olyan helyek ahol viszont nem csereszabatos a két diploma..persze egy teljesen különböző szakkal jobban járnál..igaz akkor csak a nagy általános közismereti tárgyakat fogadják el általában.

2014. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért ez a kettő, mert végigböngésztem hogy mi lehet belőlem és ez a kettő érdekel a legjobban. Lehetnék mérnök is, mert a jegyeim és a tudásom meg van hozzá, de nem tudnám úgy csinálni ahogy azt kell, ha értitek mire gondolok. Azért van ami hivatás és van ami szakma. Nem egyszerű.
2014. jan. 5. 12:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!