Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus bsc...

Gazdaságinformatikus bsc szaknál a tantárgyaknál lehet németet is választani, mint idegen nyelv vagy mindenképp angolt kell a programozás miatt?

Figyelt kérdés
egyébként milyen szintű angol nyelvtudás szükséges? alap szintűvel nyugodtan jelentkezhetek rá,úgy hogy folyamatosan képezem majd magam belőle?

2013. dec. 24. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
választhatsz,hogy melyik nyelvet akarod tanulni, nem a programozást veszitek idegen nyelven,hanem középfokú szakmai nyelvvizsgára készít fel, hiszen ilyen papír kell a diplomához. erős középfok ajánlott angolból,mivel rengeteg gazdasági tárgyatok lesz. nálunk pl. sok dián egy magyar szó nem szerepelt, arra utaltak a professzorok,hogy úgyis a gazdaság nyelve az angol, de sokszor videót néztünk idegen nyelven, vagy a tankönyvünknek a magyar fordítása volt használhatatlan,és csak az idegennyelvűből volt érdemes tanulni
2013. dec. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
melyik suliba jársz?
2013. dec. 26. 10:31
 3/4 A kérdező kommentje:
olvastam egy fórumon olyan hozzászólást is,hogy aki erre a szakra járt,azt írta,hogy elég egy alap szintű nyelvtudás,persze később azt fejleszteni kell.
2013. dec. 26. 10:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Én gazdinfora járok (Corvinus), és úgy tudom, nálunk nem szükséges a szakmai nyelvvizsga, de van lehetőség tanulni. Nem tudom, mit értesz pontosan az alapszintűn, szerintem pl 4 év középiskolai angollal, meg ha az egyetemen/mellette folytatod, nem lesz problémád.
2013. dec. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!