Valentina17 kérdése:

Felvételi de hová?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Fontos kérdésem lenne hozzátok,de előtte leírom miről is van szó.20 éves vagyok. 2012-ben érettségiztem.Akkor felvételiztem egyetemre,de sajnos nem sikerült,így jelentkeztem egy médiai moderátor felsőfokú szakképzésre.Ezt 2014-ben el is végzem,és újra szeretnék felvételizni. Nekem a kommunikáció,és a médiatudomány szak az álmom. Gyakornok voltam már a Popcorn magazinnál,hogy belelássak,az írás vagy inkább a média ami vonz. Július óta gyakornok vagyok a 89.5 Music fm-nél.Rájöttem,hogy ez az a szakma amire én születtem. Nagyon szeretem csinálni,imádom az embereket. Sokan mondták szakmabeliek,hogy tényleg ezt a pályát válasszam. De itt jön a bökkenő. Nem fogom elérni a 455 pontot a felvételin. Emelt történelemmel,és nyelvvizsgámmal sem. Nagyon elvagyok keseredve. Tudtok nekem olyan szakot ajánlani,amely közel áll a kommunikációhoz? Vagy inkább járjak egy másik szakra,és vegyem fel hozzá a kommunikációt? Vagy inkább hagyjam,és menjek ki külföldre?(ezt nem szívesen tenném,mert szeretem kicsiny országunkat,szeretnék itthon maradni) ,de csábító hogy külföldön olcsóbban tanulhatnék.

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat

Kellemes ünnepeket,és boldog újévet kívánok nektek


2013. dec. 23. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem az lenne a legjobb, ha más bölcsész szakra mennél és felvennéd azt is, mondjuk egy nyelvi szakra és akkor még azt is megtanulod.
2013. dec. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ha már van gyakornoki állásod és van hozzá tehetséged akkor a költségtérítéses is kifizetődő neked (de tényleg ezen a szakon szinte csak neked éri mag aki tudja hogy ebben már dolgozott és szereti, tehetséges hozzá)

6 féléves képzés max igénybe veszed a Diákhitel II-t (igaz ilyet nem szívesen ajánlod, de legvégső megoldásnak esetleg)

Vagy levelezőre mész és munka mellett tudod fizetni a képzést..

Eleve az ELTE képzése 165.000/félév ez azért nem egy drága képzés mint egy orvosi ami átlag ember nem tudna kifizetni.

Az hogy másik szakra mész és felveszed a kommunikációt nem járható út, mert igen felvehetsz kommunikációs tárgyakat (már ahol van ilyen fakultatív tárgy a karon), de attól még komm. szakos diplomád nem lesz hogy voltak ilyen kurzusaid..ja és ezt túlzásba sem viheted hogy ilyen tárgyakat felveszek, hiszen egy bizonyos krediten túl fizetni kell érte ha felveszed a nem szükséges tárgyakat...szóval ott vagy ahol a part szakad.

Ha meg úgy gondoltad hogy felveszed a komm. szakot az végképpen nem megy...egy adott szakra csak új sikeres felvételi esetén tudsz bekerülni, semmi más útja nincs, tehát megint visszatértünk az alapproblémához hogy államira felvegyenek nincs elég pontod...

2014. jan. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) nagyon kedvesek vagytok:)
2014. jan. 4. 17:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!