Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyugtassatok meg, hogy manapsá...

Nyugtassatok meg, hogy manapság még van értelme tanulni?

Figyelt kérdés

Mindig elég jó tanuló voltam, de Viktorunknak köszönhetően az ötös érettségim, nyelvvizsgám, emelt szintem ellenére SEM voltam méltó az állami támogatásra - ugyanis évek óta gazdasági szakra készülök, csakhogy 460 pontot azért még ilyen eredményekkel sem érek el.


A gond az, hogy elég nehéz körülmények között élünk, és hiába dolgozok egyetem mellett, nem elég arra, hogy mindent megvegyek magamnak, otthonra beadjak és még a tandíjat is ki tudjam fizetni, ezért kénytelen leszek diákhitelt felvenni.

Próbálok persze minél jobban tanulni (már amire futja munka mellett), angol felsőfokom/német közép megvan, most kezdek bele egy harmadik nyelvbe, hátha már az egyetem mellett eltudnék helyezkedni valami multinál. Mellette TDK-t írok, nézegetem a versenyeket - szóval, próbálok minél többet tenni magamért.


De közben igazából félek, mert egyre gyakrabban látom azt, hogy a tehetséges, értelmes ismerőseim semmire nem mennek itthon, mert helyettük a gazdag vagy csókos hülyék tudnak érvényesülni, akiknek tulajdonképpen a fenek alá teszik a dolgokat.


Nekem nincsenek nagy vágyaim, egyszerűen csak szeretnék egy saját kis házat, meg két gyereket - ennyi, és még ez is olyan elérhetetlennek tűnik. Néha arra gondolok, hogy hagynom kellene az egészet, és nekem is kimennem külföldre...


2013. dec. 19. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

egy cipőben járunk. én most vagyok a 3. félévben pénzügy és számvitel szakon, és annak idején 0!!! állami helyre "pályáztam". nekem is kitűnő az érettségim,emelteztem,és 2 nyelvet magas szinten beszélek, mégis fizetek félévente 200ezret.. egyetértek veled, nevetséges,hogy valaki teljesít, piacképes szakmát szeretne, és ennyit fizet egy ostoba pont akkor behozott szabályozás miatt. mehettünk volna 1000. mérnöknek ingyen,nem?és egy gyenge 3-as érettségi is elég lett volna..

én is csak úgy tudom kifizetni,hogy immár 2. nyáron mentem ki külföldre nyáron pincérkedni, szorgalmi időszakban diákmunkázom (kb havi 80 órát),és németet tanítok.

ez pont elég arra,hogy eltartsam magam (albérlet+kaja),és kifizessem a sulit. persze ezt is 80%-ban a külföldön keresett pénzből teszem.

szerintem mindig van jövő, teljesen piacképes a szakmánk, de én is nagyon mérges vagyok a drága Rózsikára és Viktorkára,hogy ennyi idő alatt ennyi diák álmát tudja összetörni,és 20 évesen arra "kényszerednek",hogy még egyetem mellett ennyit dolgozzanak, és ne "éljenek". én is nagyon irigylem a csoporttársaimat akiknek gazdag anyuci,apuci mindent ki tud fizetni,és csak a bulizás és valamennyi tanulás az életük. ebben az a szép nekünk,hogy 2 év múlva a friss közgazdászok 80%-ban elkényeztetett csemeték,és nem tehetségek kerülnek ki az egyetemről.

én is úgy tervezem,hogy nagy erővel próbálok bekerülni egy multihoz, ahonnan pár év után lehet kérni,hogy külföldi telephelyre menj dolgozni.

ezek után szerintem nem csoda,hogy a fiatalok nem akarnak ebben az országban maradni, már alapból az érdekes kérdés,hogy én valaha hazajönnék-e ebbe az országba ha már kikerültem

2013. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem látom a jövőmet ebben az országban, és nem azért mert dúsgazdag akarok lenni, egyszerűen semmilyen módon nem becsülik meg a tehetséget itt.
2013. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Tanulásnak mindig van értelme!
2013. dec. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Véletlenül lepontoztam felpontozás helyett, bocsánat.


Szóval, szerintem nem éri meg.

Mindigis sokat tanultam, annyira, hogy erre már inkább nem vagyok büszke. Emellett nem voltam jó agyú.

Így gyengébb egyetemre mentem, azzal, hogy az is színvonalas lesz, csak lesz esélyem elvégezni.


Aha..!!!

Háát, a gimimnél könnyebb ez az iskola, kevesebbet kell tanulnom, az eredmények mégis jobbak.

A tanárok nem hozzáértők.

A szak maga büfészak, nem jó semmire.


Közben pedig 2012-ben (amúgy 2012-es évjáratú vagyok én is) egy csomó szakot csak fizetősön indítottak, de logika nélkül. A műszaki, természettudományos és agrár büfészakok gond nélkül indultak államin is.

2013-ban 16 szakon b*@*zimagas ponthatárokat állapítottak meg. Megintcsak nem túl logikus, miért az a 16 szak??


Valóban csökkenteni kellene a képzések számát, felül kellene vizsgálni, hogy elég szakértő oktató van-e minden karon, a selejtje kihull-e, vagy 240-es ponthatár után minden jöttment, TANULNI NEM AKARÓ kap diplomát? Van-e értelme a szaknak? Arról szól a szak, amit a felvi.hu ír?


Amíg itt nem lesznek átfogó reformok, addig a jelenlegi hallgatók nagyobb részének nem, nem éri meg tanulni!!

2013. dec. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg jó tanuló vagy, és indították a képzést államin, akkor 2 félév után fognak venni államira. Tehát ebből a szempontból megéri tanulni.

Ha nem indították a szakot államin (mint az egyik válaszoló is írta), akkor érdemes újrafelvételizni. Ezt akkor is érdemes megpróbálni, ha nem sorolnak át. Vannak ismerőseim, akik ezt tették. Felvették őket államira, elfogadtatták a krediteket, és ott folytathatják, ahol eddig.

Nem elég tanulni, keseregni, másokat hibáztatni, figyelni kell a lehetőségeket is. Úgy látom, Te is erre törekszel, szerintem, sikerülni fog ebből kilábalnod. Nincsenek elrugaszkodott álmaid, sok sikert kívánok a valóra váltásukhoz. :)

2013. dec. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

17:31 es vagyok.


Kiegészíteném annyival, hogy kérdés hogy mit? Mert egy büfészaknak, aminél már az első évben látod hogy nem lesz értelme a jövőben, kár energiát pazarolni.


De mondjuk egy nyelvet sosem kár megtanulni.

2013. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tanulsz, akkor még ennyire sem fogod vinni. Sajnos ez ma a helyzet, amit leírtál. Ha már elkezdted az iskolát, akkor próbáld meg kibírni, majd ha végeztél 1-2 évet külföldön dolgozni. Talán ez a legjobb esélyed a rendes életre. Ha most otthagyod a sulit, később már nem 1-2 évet kell kibírnod nevetséges fizetésért, munkába meggebedve, hanem az életed javarészét.


Az elsőnek meg azt mondanám, hogy 1000. mérnök helyett 10000. számvitelisnek mentél úgy, hogy tisztában voltál vele, hogy nem lesz állami hely. Mehettél volna mérnöknek. Csak tudod, hogy annak az 1000-nek hány százaléka végzi is el? Az a hármas érettségi max bekerüléshez jó. Az első éven nem-igen jutsz túl vele.

2013. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!