Magyarorszagon talalhato epiteszeti egyetemek erdekelnenek, es esetleg tajepiteszet, melyik varosban talalhatok ilyet?

Figyelt kérdés
Mivel nem az orszagban elek ,ezert nem sokat tudok a felvetelikrol , meg ilyensmikrol..aki segiteni tud, tanacsot adni az legyszi irjon ,koszi elore is :)
2013. dec. 18. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A felvi.hu honlappal ismerkedj össze, ott van minden ilyen információ, rákereshetsz szakokra, leírja, mi a követelmény a felvételizéshez, illetve hogy melyik egyetemeken oktatják :) Valamint ha magyar egyetemre akarsz majd jelentkezni, akkor azt is ezen a felületen keresztül tudod majd megtenni :) Van pontszámító kalkulátor is, amivel kiszámíthatod, hogy mennyi pontod lenne a felvételin egy adott szakra, és összevetve az eddigi ponthatárokkal, megállapíthatod, van-e esélyed :)

2013. dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Építészeti egyetemek nincsenek itt csak karok vannak ahol építészmérnököket képeznek. A legjobb egyetem ebben a kategóriában a Budapesti Műszaki Egyetem.

Viszont ha téged kifejezetten a tájépítészet érdekel akkor azt a Budapesti Corvinus Egyetem Tájépítészeti Karán teheted a legszínvonalasabban.

Az induló szakok meghirdetése a 2014/2015-ös tanévre januárban történik. Mint előttem szóló figyelmedbe ajánlom a www.felvi.hu honlapot, ott minden infót megtalálsz a felvételiről, sőt a jelentkezési is ezen a honlapon keresztül tudod megtenni. Határidő általában február 15 évfél bár múlt évben március 1 éjfél volt. Nálunk a felvételi eljárás központi, tehát akármelyik felsőoktatásban jelentkezik valaki ezen a központi rendszeren keresztül kell neki intézni Max 5 szakot lehet egy felvételi eljárásban megjelölni. Felvételi pontjaid az érettségi eredményed illetve a középiskolai tanulmányi eredményed adja. Az érettségi kétszintű, vannak szakok ahova felvételi követelmény az emelt érettségi.

2013. dec. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom a segitseget :)
2013. dec. 19. 07:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!