Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen pályát ajánlotok?...

Milyen pályát ajánlotok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Inkább reálos vagyok, szeretem a matekot, de a fizikát, kémiát már annyira nem, viszont az irodalmat, törit nem szeretem.

Szeretem még az infót, egyik kedvenc tárgyam. Emellett jó nyelvérzékem van, és szívesen is tanulok nyelveket. Most 9.-es vagyok, szóval nem sürgős eldöntenem, csak kíváncsi vagyok. Ja, és lány vagyok, ha az számít valamiben.


2013. dec. 16. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Matematika vagy informatika (mérnökinformatika, programtervező informatikus vagy esetleg villamosmérnök)


Amúgy ha tényleg érdekel az informatika, akkor esetleg nem lenne ördögtől vett ötlet elkezdeni otthon elkezdeni programozni (nem mintha nem érnél rá egyetemen is, de minél előbb annél jobb és ha amúgy élvezed, akkor miért ne? Egy próbát megér)

2013. dec. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló adottságokkal én is az informatikát/programozást javaslom neked.
2013. dec. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Programtervező informatikus.
2013. dec. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

de unalmasak vagytok, meglátjátok, hogy szereti az infót, hát, akkor legyen informatikus! lol


Én azt mondom, hogy ezek alapján kábé a BME összes szakára esélyes vagy, tehát lehetetlen megválaszolni. Nézd meg melyik szakma érdekel TÉNYLEG (mert az valójában vajmi keveset számít, hogy mit szeretsz középsuliban), próbálj ott végzett emberrel beszélni, járj utána mennyire piacképes, csinálnád-e éveken keresztül, stb.

2013. dec. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akvyr :

Szerintem nem pusztán azért ajánlották az infót, mert az infót is írta, hanem mert írta, hogy fizikát, kémiát annyira nem szereti.A legtöbb mérnök szaknál játszik valamelyik a kettő közül.


Kérdező:

A progmaton (mai nevén programtervező informatikus) pont abból a két tárgyból kaphatsz sokat, amit szeretsz, a matek és az infó, sokan éppen azért ódzkodnak a szaktól, mert infó az érdeklődésük és szeretnek programozni, de a matek ami ezen a szakon van, túl sok nekik. Felmerülhet még a matematika szak, akár a TTK-s, akár a BME-s. Lehetne még az újra szakpárosként induló tanárképzés is, matematika-infó, nyelvszak-infó vagy nyelvszak-matematika párosítások egyikében.

2013. dec. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!