Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ez a webprogramozó...

Szerintetek ez a webprogramozó tanfolyam mennyire lehet hasznos? Esetleg a suliról hallott már valaki?

Figyelt kérdés
[link]
2013. dec. 13. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen és ehhez hasonló tanfolyamok nem érnek semmit. A munkáltatók kiröhögnek, ha meglátják ezt a papírt, ráadásul amit "tanítanak", azt ha már programoztál, néhány hét alatt megtudod tanulni magadtól is, ingyen.
2013. dec. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem tanulnék webprogramozást olyan iskolában, ami a saját weboldalát se képes normálisan megcsinálni.
2013. dec. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

40 óra alatt nem lehet megtanulni programozni.

Csak egy kis rálátást kapsz a dolgokra, de ezt magad is megtalálod a neten sok oldalon.

Inkább menj a két éves OKJ-ra vagy fősuli/egyetem.


40 óra gyenge alapozásnak jó, nem hogy OOP, adatbázis kezelés, programtervezés, algoritmuselmélet.


Programozni tudni úgy "általában" kell, a programnyelv csak egy dolog. Nem attól leszel programozó, hogy megtanulsz pár PHP utasítást.


40 óra után szokták írni a véget nemérő, úgy-ahogy működő, kesze-kusza kódokat.

2013. dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Oké, én is csak alapozónak gondoltam...


Akkor valaki anyagot tudna ajánlani php mysqlhez?

JS-et jól használom.

2013. dec. 13. 11:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint majdnem mindegy, fogj egy könyvet, ami az alapokat összeszedi, azt kb. mind tudja. A nagyját meg úgyis a gyakorlatban meg guglizással szeded össze.
2013. dec. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezek a tanfolyamok, akkor érnek valamit, ha már van valamilyen alapképzettséged a szakmában, pl programozó, informatikus, de ezen a vonalon szeretnéd továbbképezni magad. Maga a tanfolyam csak eszközt ad a kezedben, ha nem gyakorolsz, vagy nincs lehetőséged dolgozni is benne, akkor önmagában a papír kevés esélyt ad. Általában cégek szokták az alkalmazottat beíratni.
2013. dec. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
PHP elméletet már olvastam, de amikor leülök hogy pl. összerakjak egy alap formot, akkor guglizni kell a helyes szintaktika miatt. Pedig ez a legalapabb dolog. Szóval ez elmélet tanulás magában semmit nem ér. Nekem olyan kell ami gyakorlatias...
2013. dec. 13. 11:41
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, és a papírra nincs szükségem egyáltalán. CV-m be sem írnám bele, nekem a gyakorlatias tudás kell.
2013. dec. 13. 12:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyakorlati tudást csak gyakorlatból tudsz szerezni. Nézz rá az elméletére, de nem az a lényeg. Ülj le és csináld. Így lesz meg a tudásod.
2013. dec. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és azzal számolj, hogy igen, guglizni kell, de azt mindig is kelleni fog, mert elég gyorsan fejlődik ez a terület ahhoz, hogy könyvekkel ne, max. fórumokkal lehessen követni.
2013. dec. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!