Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik OKJ tanfolyamot választ...

Melyik OKJ tanfolyamot választanátok, melyikre érdemes menni?

Figyelt kérdés
Utánajárás után írtam egy listát, hogy miylen OKJ tanfolyamok jöhetnek szóba. Nőként ezekre szűkítettem a listát: bőrtárgykészítő, ötvös, díszlettervező, lakberendező, kerámia-porcelán készítő és festő, idegenvezető. Sajnos ezekből a legtöbb olyan, amivel képtelenség elhelyezkedni.
2013. dec. 12. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Ha már ilyen bohóc szakmákat választottál akkor a bőrtárgykészítő.

Nem tudom miért, nem is ismerlek, válaszolni se akartam, de valahogy úgy rám jött, h a bőrözés menne neked, csak kell találnod egy egyedi stílust meg kell egy forgalmas helyen egy sátor.

Furcsa...

Na szal sok sikert!

2013. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

CNC-marósra mindig szükség van :D. Az idegenvezető nem az idegenvezetésből él főleg, hanem a nyelvekből amiket tud. Na most aki OKJ-ra megy az rendszerint mit tud? Középfokú angol, vagy még annyi sem csak ami középiskolában ráragadt. Ennyit bárki tud... Olasz orosz spanyol kínai vagy valamilyen kapós kell ehhez a szakmához, és valamilyen BSC.

Az összes többi készség. Tehetségesnek kell lenni benne, és ha már van neved, akkor el lehet végezni egy OKJ-t, hogy nédda papírom van róla.

Egyébként meg "elhelyezkedni"...

Ezekkel a szakmákkal nem szoktak alkalmazottként létezni, hanem főleg utaznak ahol éppen program van és árulják a sok méregdrága bizsut. Vállalkozások.


Ha pénzt akarsz keresni akkor CNC marós legyél.

2013. dec. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elég szomorú, hogy a kézműves munkákról ez a véleményed és sajnos nagyjából a közvélemény is így tartja. Nyilván csak a diplomával rendelkező mérnökök és aktakukacok számítanak igazi dolgos embernek. Akkor kérlek mondd meg, kedves első kommentelő, hogy 150 centis nőként mihez kezdenél, ha minden szakma telített és nem akarsz egy irodaházban megrohadni életed végéig? Ítélkezni és lefitymálni olyan könnyű, legalább mondj valami reális ötletet. Szívesen lennék asztalos, ács vagy vízszerelő, na de ha sikerülne is, ki hívna ki egy női munkást/szerelőt? A gond az, hogy tényleg presztizs lett a diploma és mindenki más, akinek nincs, az csak tudatlan paraszt. Ugye?
2013. dec. 12. 22:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy ne csak lehurrogások legyenek. Ezt neked kell tudni, melyik érdekel? Díszlettervezőt (ha csak nem díszletezel már most is egy színházban), lakberendezőt és az idegenvezetőt kizárnám, ezek tipikusan olyan dolgok amiket nem egy suliban fogsz kitanulni. Ha viszont a másik 3-nál érzel magadban erőt hogy beleásd magad, miért ne? De akkor ne az "elhelyezkedés" érdekeljen. (Ha az érdekel húzz le pár évet az irodában és "juss előre", nem ördöngösség.) Ha jó vagy valamelyikben, pár éven belül elő tudod teremteni a megélhetéshez szükséges összeget, és hasznosat alkotsz, én csak biztatnálak. A másik ami fontos, hogy OKJ és OKJ között is lehet ég és föld a különbség, legalábbis azokon a területeken amik engem érdekelnek. Van ahol tényleg a téma szaktekintélyei adnak órákat, van ahol az egész csak alibi és a papírról szól.

Ja és mielőtt bármire jelentkeznél, foglalkozz vele magánúton amennyit csak tudsz.

2013. dec. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Diplomások közt se 100%os az elhelyezkedési arány, mehetsz te bármilyen szakra.


Fent említett szakmákkal mai világban tényleg nehéz, főleg ha azt veszed hogy a többsége gépiesített, illetve ahogy írtad telített.


Az emberek az árakat nézik, szóval nem érdekli őket hogy te 50 óra alatt készítettél el valamit, ha netán olcsóbban is megkaphatják a kínaiak által gyártott (ócska) verzióját.


Telítettség ellen nem tudsz mit csinálni, max elfogadod, és próbálsz minél jobb lenni és minél jobban előtérbe kerülni (mondhatni bármi áron)



"ki hívna ki egy női munkást/szerelőt?"


Bárki! Főleg ha az adott illetőről köztudott hogy profi a szakmájában, nem lopja a napot illetve a munkaanyagot és nem 2 pálinkával indítja a napját.


Ha fáj a fogad és elmész az ügyeletre, akkor téged érdekel hogy aki a székben ül férfi e vagy nő? Igazából azt is csak feltételezed hogy ért a szakmájához, és nem 2essel bukdácsolta végig az egyetemet.



Szerintem manapság már nincs olyan hogy női-férfi munka. Lehet találni férfi műkörmöst és női építésvezetőt is.


szerintem ugorj neki még 1x az okj-s listádnak és válasz aszerint amit szeretnél és amire kereslet is mutatkozik.

2013. dec. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!