Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kettes diplomával mennyi...

Kettes diplomával mennyi esélyem van posztgraduális képzésre?

Figyelt kérdés

Egyetem alatt négyes körüli átlagom volt, de a szigorlatokat és az államvizsgát eléggé benéztem.

Fizetős képzéseknél mennyit számít?

Nem PhD-t szeretnék ahová alapból csak 4 felett vesznek fel. Pl. a Corvinus feltételeinél nem lattam diplomaminősítést feltételként. A felvételi beszélgetésen bukhatok ezzel?

Gazdasági/társadalmi terület érdekelne, itt a többség 3-4 körül végez.



2013. dec. 12. 08:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Konkrétan mire gondolsz? Egyetemi (mesterképzéses) végzettséget szereztél, és szakirányú továbbképzésre mennél, vagy másik mesterképzésre? Mert szakirányú továbbképzésre gyakorlatilag mindenkit felvesznek, de nincs nem fizetős, mesterképzésnél meg kérdés van-e még támogatott féléved, ha nem, akkor mindegy, mert költségtérítésesre ott is mindenkit felvesznek.


Ja, és ha fel akarnak venni, felvesznek, mert a legtöbb helyen van lehetőség felvételi duplázásra. Nekem például 3-as diplomám volt, és mesterképzésen a felvételire majdnem max. pontot adtak, és duplázódott, így mindegy volt.

2013. dec. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
(Mellesleg nehogy azt hidd, hogy csak 4-es fölötti PHD-sok vannak, egyrészt ez csak X évig számít a diplomaszerzés után, másrészt nem minden egyetemen.)
2013. dec. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

5 éves képzésben kapott diplomám van, elsősorban szakirányú továbbképzésre gondoltam, bár ha valamilyen piacképes MA-t találnék esetleg az is szóba jöhetne, már csak 1 támogatott félévem van.

Ha fizetősként jelentkezek, akkor a felvételi beszélgetésen nem fognak azért kinézni, mert kettes lett a diplomám?

3 éve diplomáztam, lényeges szakmai tapasztalatot nem szereztem, inkább csak felejtettem.

2013. dec. 13. 15:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!