Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kendertermesztéssel szeretnék...

Kendertermesztéssel szeretnék foglalkozni. Hol szerezhetnék gyakorlati tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Tehát szeretnék ott lenni az ültetési, főbb gondozási, és aratási, esetleg feldolgozási műveleteknél. Akár ingyen is dolgoznék, a tudásért cserébe.

2013. dec. 11. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
A rendőrség és a büntetés végrehajtási intézet rendszeresen indít több éves bentlakásos tanfolyamokat. Ja és ingyen a tanfolyam helyére szállítanak, fekete ruhás fiatalemberek, TEK feliratú ruházatukról ismered fel őket.
2013. dec. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Első: kender!=vadkender
2013. dec. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miről beszélsz, te agyoniskolázott? Ipari kenderről van szó, nem cannabisról. Magyarországon több évszázados múltra visszatekintő hagyománya van a kendertermesztésnek. És teljesen legális. A magyar kender az egyik legjobb minőségű a Földön, köszönhetően a talaj minőségének és a klímának. A rostjaiból kíválló ruhákat, kötelet, autót(!), házat(!) lehet készíteni. A magja az egyik legértékesebb takarmány (kendermagos tyúk), de emberek számár is fogyasztható és nagyon egészséges, de olaj is sajtolható belőle, ami főzéshez elsőosztályú. Szóval értelmes emberek válaszát várom, akik tudják miről beszélnek.
2013. dec. 11. 14:50
 4/10 A kérdező kommentje:
Rengeteg terülten fel lehet használni, de amit még fontos megemlíteni, az a papírgyártás. Rengeteg erdőt meg lehetne menteni, ha áttérnénk a kender alapú papír használatára, ráadásul nehezebben szakad, és többször lehet újrahasznosítani. De általánosan elmondható, hogy a kenderből készűlt dolgok sok szempontból kedvezőbb tulajdonságokkal rendelkeznek, mint a manapság népszerű alapanyagokból készült tárgyak.
2013. dec. 11. 15:00
 5/10 kis bob válasza:

amúgy jó a kérdés ez engem is érdekelne, de szerintem nem legális a termesztése, még engedélyel sem. a tvben láttam egy érdekes riportot, hogy hogyan nyerik a kender kivonatot a teához. egy ilyen naracssárga dobozu osztrák/svájci tea...

a termesztönek egy kivételes engélye van, az aratáskor jelen van egy vámos, kigözlik a kivonatot, ami nem tartalmaz thc-t és a kifözöt növénymaradékot, ami tartalmaz thc-t, ez nem vicc a vámos jelenlétében, folyékony tehéntrágyával leöntik... hogy nem lehessen felhasználni.

amugy a kender többekközt egy tömitö anyag is és az eredeti farmer is kenderböl készült, azért merték a gatyát húzó lovakat cégjelként használni, mert egy gyapotból készült nadrággal ezt a mutatványt nem tudnád megcsinálni.

járj utána engem is érdekel, ha ezt szabadna termeszteni, textilt kéne belöle gyártani, arra óriási igény van...

2013. dec. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok hülye értékelést láttam már itt, és nem is számít nekem, csak mindig furcsállom, hogy pl. a fenti megjegyzés, miszerint a kender meg a vadkender két különböző növény, miért ér 0%-ot. Gondolom, akkor a hasznos hozzászólás az, amelyik összekeveri a kettőt. Persze a lepontozók sosem indokolnak...
2013. dec. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 an00nym válasza:

kérlek, én a lepontozók között voltam, magyarázom


Cannabis Ruderalis illetve Cannabis Spontane = vadkender, nem pszichoaktív, egyszerű gyomnövény, sem gyógyászati, sem ipari sem reakrációs célokra nem alkalmas


Cannabis Sativa var. Sativa = Hasznos kender , különböző nemesítései alkalmasak lehetnek gyógyászati, rekreációs és ipari célokra


Cannabis Sativa var. Indica = Indiai kender, a legismertebb alfajok egyike, különbőző nemesítései alaklmasak elsősörban rekreációs és gyógyászati célokra

2013. dec. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én lepontoztam az első és a második hozzászólást is. Az elsőről már kifejtettem a véleményemet. Viszont a második komment is tévedés. A kendernek rengeteg nemesített fajtája van, mint például a kutyáknál, mind egy fajhoz tartoznak, de más-más tulajdonságokkal. Attól függ mire akarják használni, ha ruhát akarnak készíteni belőle akkor, a rostminőségre mennek rá, ha olajat, akkor a magnak kell jónak lenni, ha be akarnak állni tőle, akkor a THC tartalmat kell felnyomni. A vadkender pedig egy igénytelen, és ipari szempontból haszontalan, vadon termő fajta, amolyan "korcs", ha a kutyás példánál maradunk.
2013. dec. 25. 02:42
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez kis bobnak: [link]


Röviden összefoglalva, bárki termeszthet bárhol, mindenféle engedély, vagy bejelentés nélkül, fémzárolt magokból, 0,2% THC tartalom alatti kendert. Csak a bizonylatokat kell megőrizni, ha kérdeznék, h mi ez.

2013. dec. 25. 02:54
 10/10 anonim ***** válasza:
A második komment azt mondja, hogy a kettő nem egyenlő. Ha tényleg nem ugyanaz, akkor mi benne a tévedés? Nem az volt ott, hogy nem ugyanaz a faj.
2013. dec. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!