Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol nem kell emelt szintű...

Hol nem kell emelt szintű érettségi fősulihoz pszichológia szakra?

Figyelt kérdés
Olvastam pár fősulit,általában kellett egy általuk felsorolt tantárgyakból választani emelt szinten.Én olyanra szeretnék menni, ahol elég az átlag érettségi is.

2013. dec. 10. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

1. pszichológiát egyetemen oktatnak

2. kötelező az emelt szintű pszichora

2013. dec. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
3. Nem fogod a 440 körüli ponthatár emelt érettségi nélkül elérni
2013. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki és miért pontozta le az egyes válaszolót, tökéletes választ adott.


Kérdező!

A szakok követelménye egyetemektől független. Ha valamelyik egyetemnél azt olvasod, hogy x szakra kell 1 emelt szintű érettségi, akkor az a szakra vonatkozik országos szinten, nem csak az adott egyetemre. A másik fele pedig, hogy tényleg csak egyetemen oktatnak pszichológiát, főiskolán nem. Az országban 6 egyetemen van pszichológia képzés, és csak ezek egyikének elvégzésével gyakorolhatod a szakmát.


+ Nem véletlenül kell egy emelt érettségi, nem egy könnyű szak. Szerintem mondj le róla.

2013. dec. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!