Debreceni Egyetem? (Vélemények? Tapasztalatok? Lehetőségek? )
Debreceni Egyetem programtervező informatikus alapképzés
Ha valaki netalán itt tanul ,vagy ismerőse jár ide,vagy ismeri a helyet,tanárokat,oktatás színvonalát,milyenségét.Kérem írjon pár sort.
Mennyire színvonalas ez a szak?
Mennyire nyújt jó alapképzést?
Mennyire jó ez az irány piac kereslet terén? Van rá kereslet? Mennyire lehet belőle megélni ha az ember közben képzi is magát,külön.?
Minden érdekel,amit erről a szakról tudtok.Akár a mesterképzések is.Akár hogy melyik órák a húzósabbak? Mire kell odafigyelni ,szóval tényleg minden .
Nos, azt kell mondanom, hogy ide előzetes programozói és biztos matematikai alapok nélkül nem érdemes jönni. Ráadásul, ha azt hiszed, hogy itt megtanulsz programozni, tévedsz. A második félévben kezdik el tanítani a C nyelvet (kivéve Bátfai, aki a C++-t "tanítja") (előtte volt egy betekintés Bevezetés az informatikába tárgyból), de a legkomolyabb dolog, amit csináltunk, az az, hogy fájlokat olvastunk és írtunk programból. Harmadik félévben lesz a Magas szintű programozási nyelvek 2, itt Java-t és C#-pot fogsz tanulni (C#-pot csak Kósánál).
Ami azt illeti, a matekot jobban erőltetik. Szóró tárgyak a Kalkulus 1, Bevezetés az informatika logikai alapjaiba (ami valójában matematikai logika), a Magas szintű programozási nyelvek 1 (rengetegen buknak rajta Kósánál, ráadásul a vizsgára a beugró programot papíron kell megírni, szerencsére nekem hibátlan lett).
Ha programozást akarsz tanulni, legelső lépésed legyen valamilyen céghez jelentkezni programozónak. Én a Webiris-nél voltam PHP programozó. Úgyis szükséges 240 óra szakmai gyakorlat, nekem a cég ezt leigazolta.
Érdemes megfogni az ingyenes programozói kurzusokat is. C# tanfolyamot hirdetett meg a Microsoft, ingyenesen, 18 fő részére, 07.08-07.10-ig, minden nap reggel 8-tól este 5-ig. Én itt kaptam meg azt a tudást, amiért eredetileg az egyetemre jöttem. Amit az egyetemen tanítanak, semmire sem elég. Az egyetlen hasznos és érdekes tárgy a HTML-XML volt még első félévben.
Azt tudnod kell, hogy a számítógépes rendszer hihetetlenül el lett cseszve. A legtöbb teremben vékonyklienseken kell dolgozni, amik szerverekre csatlakoznak rá. Vagy 500 vékonykliensre jut vagy 6 szerver kb. Volt, hogy szövegszerkesztést tanultunk volna, és olyan lassú volt, hogy a start menüt 5 percbe került megnyitnia.
És ami a legfontosabb:
Szeptemberben, beiratkozáskor alá fogják veled íratni az ösztöndíjszerződést. Ez azt jelenti, hogy az állam támogat téged a képzési idő másfélszereséig. Ezért cserébe a képzési idő kétszeresét magyar joghatóság alá tartozó cégnél kell ledolgoznod. Ha nem teszed, a képzés teljes költségét ki kell fizetned. Továbbá, beiratkozáskor jogviszonyba kerülsz az egyetemmel is. Azaz, ha nincs meg két félévben a 30 kredited, akkor az ösztöndíjszerződés ellenére átkerülhetsz fizetős képzésre. Továbbá, minden elbukott kredit után fizetned kell, ez ebben a félévben 1.500 Ft volt, 18.000 Ft a felső határ. Csakhogy a HTML-XML nevű tárgyon kívül, ami 2 kredites, minden kötelező tárgyunk 5 kreditet ér. Azaz, ha elbukod pl. a Kalkulus 1-et, fizetsz 7.500 Ft-ot. Ha 3 ötkreditest buksz el, akkor is csak 18.000 Ft-ot kell fizetned. De vigyázz! Ha a Magas szintű programozási nyelvek 1-et elbukod a második félévben, évet veszítesz!!!
Tárgyfelvételnél tudnod kell, hogy a rendszer úgy le tud terhelődni, hogy be sem tudsz jelentkezni a Neptunba, szóval időben be kell lépned. Arról ne is beszéljünk, hogy mindig harc folyik ott, kb. 5 perc alatt már be is telt minden gyakorlati csoport.
Ami a tanórákat illeti: Minden tárgyból (kivéve HTML-XML) külön előadás, külön labor/gyakorlat van. Egy-egy ilyen másfél óra hosszú, azaz órák közt van fél óra szünet. Elméletre nem kötelező bejárnod (kivéve logika, mert ott írják, hogy ki nincs ott), viszont gyakorlatról/laborról csak 3 alkalommal hiányozhatsz, és nem fogadnak el semmilyen orvosi igazolást, kivéve, ha valami komoly műtéted volt stb. Ha megvan a negyedik alkalom, nincs meg az aláírás. Ahhoz ugyanis, hogy egyáltalán vizsgát tehess, teljesítened kell a gyakorlatot, ami a ZH-k sikeres megírásából és a legfeljebb 3 alkalom hiányzásból áll. Egy tárgyból egy évben háromszor vizsgázhatsz, és egyszer javíthatod a ZH-kat, ha nem sikerültek. Azonban, ha egy tárgyat 3-szor veszel fel, vagy 6 sikertelen vizsgát tettél belőle, repülsz az államilag támogatott képzésről.
Erre a szakra akkor akkor menj, ha matematikus akarsz lenni. Most van a 4. Felevem es semmi hasznosat nem tanultan a tomerdek mennyisegu keplet meg bizonyitas mellett. Aki programozni akar tanulni inkabb menjen cégekhez akiknek van tanfolyamuk es utanna 99%ba biztositanak allast vagy tanulj othon meg az is tobbet ér mint ez es ugyan ezt hallotam az elterol is.
Egy DE-PTI halgató.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!