Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi pont kellhet ahhoz,...

Mennyi pont kellhet ahhoz, hogy államilag támogatotton összejöjjön egy főiskola?

Figyelt kérdés
Mérnök Infóra szeretnék menni. Figyeltem, hogy tavaly pl. 240 volt a ponthatár több helyes is (ez gondolom '14.jan 1-től 260 lesz..). De hát úgye gondolom van egy licit, hogy pl. 100 embert tudunk felvenni és akkor a legjobb 100-at. Hány pontra lehet azt mondani, hogy bent van a legjobb 100ban? (Tudom, hogy nem lehet megmondani, csak így tapasztalatok alapján)

2013. dec. 5. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Félre érted a rendszert.Bejutni könnyű,bent maradni na az a nehéz. 260 gyerekjáték elérni. De pl: mérnök infóra az nem elég.
2013. dec. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát épp ezaz...hogy az nem elég. Az a kérdés, hogy mennyi az elég? :)
2013. dec. 5. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én úgy tudtam, hogy úgy húzzák meg a ponthatárt, hogy annyian legyenek felette, amennyi ember bejuthat. Tehát ha majd kiírják(nyáron), akkor azok be jutnak akik elérik. Ezt azért leírtam, de lehet erre nem volt szükséged. Most kikerestem neked, a 2012-es felvi könyv van meg, itt a BME-n 370 a ponthatár mérnökinfón, Debrecenben 270... Azóta biztos változott persze csak viszonyításként írtam lem remélem tudtam segíteni.
2013. dec. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hmm..érdekes..mindenesetre nem haszontalam :D köszönöm :)
2013. dec. 5. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!