Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanulhatok, úgy hogy...

Minek tanulhatok, úgy hogy kapjak is diákigazolványt, ha 21L vagyok és júliusban töltöm a 22-őt?

Figyelt kérdés

Segítsetek pls!

Szeretnék tanulni egy szakmát,de már egy ideje(2012-től)megvan az érettségim,július végén töltöm a 22-őt.milyen képzéseket vehetek igénybe,úgy hogy mindenképpen kapjak diákot,és akár diákmunkára is mehessek közben? adjatok tippeket,linkeket(az se érdekel ha fizetős...)

Csak normális válaszokat várok!köszi:)


2013. nov. 29. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
okj-s képzést nézz, bármit választhatsz, kapsz diákot, de ezekért a képzésekért is kell szeptember óta fizetni, mvel már 21 elmúltál
2013. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Végülis mi a lényeg számodra a diákkal? Amúgy szerintem bármilyen iskolánál, legyen az szakközépiskola, szakmunkásképző vagy gimnázium adnak diákot, ha jogviszonyban vagy és a jogviszonyod aktív.

A diák amúgy önmagában semmire nem jogosít, nekem is megvan emlékbe, pedig 2009 óta nem vagyok hallgató semmilyen iskolába. (2009-ben másoddiplomáztam)

A diákot a rábiggyesztett vonalkódos és hologramos matrica teszi "aktívvá", meg persze van gondolom valami száma, amit az arra illetékes szervek alkalmazottai a számítógépes adatbázisba beírva le tudnak rólad kérdezni mindent, ami csak a kártyába be van kódolva(milyen képzésbe jársz, neved, édesanyád neve,születési hely, születési dátum, személyi számod, személyi igazolványszámod, stb.)

2013. nov. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Tehát ha pl ezt a képzést választom [link]

akkor lesz diákom,és aktív tanulói jogviszonyba leszek,mindegy az h estis vagy levelezős.. ?

A diák arra kell hogy féláron vehetek igénybe egy csomó mindent,legfőképpen a bérletet :)

2013. nov. 29. 13:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos 21 éves korod felett már konkrétan nappali képzésre nem is jelentkezhetsz, csak egyetemen :/
2013. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!