Emelt biológia és magyar vagy emelt biológia és kémia?
Az a baj,hogy mindegyikből jó vagyok,mindegyik megy és érdekel is,csak abban nem vagyok biztos,mi lesz a továbbtanulással és az állással. Kémia-biosszal (most azt vettem fel fakultációnak,de átmehetek magyarra,ha vizsgát teszek az eddig tanultakból,ami nem sok,csak 2-3 hónap anyaga) ha továbbtanulok orvosként,gyógyszerészként vagy hasonlók,szinte garantált,hogy el tudjak helyezkedni,viszonylag rendes fizetéssel,de hiába értem,hiába megy,ha lelkileg (vagy hogy fogalmazzak)egyszerűen iszonyat monotonnak látom ezt a rengeteg képletet,számítást és sokszor eszembe jutott már ez alatt a pár hónap alatt,hogy nem fogok ebbe később beleőrülni?Nem lesz ez túl üres nekem? Elvagyok vele,persze,leköt,de szívesebben gondolkodnék filozofikusabb kérdéseken vagy elemeznék verset,írnék,stb,mert ebben van valami közeli,valami,aminek köze van emberi érzésekhez,gondolatokhoz,viszont nem tudom,egyetem után hogy lennék meg a szakmámmal. Dietetikusként,pszichológusként vagy pedagógusként éhen halnék? Vagy hol máshol helyezkedhetnék el?
Úgy érzem,mindkettő simán menne,de nem tudom,melyik érné meg jobban. Melyiket választanátok a biológia mellé,kémia vagy magyar emelt?
Kedves kérdező azok alapján amit leírtál nem hiszem, hogy bármi gondod lenne az orvosin. Bocsi az előbbi kommentem kicsit nyers hangnemét, de kicsiz felhúztam magam azon, hogy az orvoslást, valami emberektől elrugaszkodott száraz dolognak gondolod.
Na akkor mesélek neked az orvosiról. Ami a kémiát illeti legyen meg az emelt érettségid, jussál be és kész. Az orvosi kémia a kémia emelt után nem nagy kunszt, nem igényel sok extra tudást. Szerintem nálatok a gimi túlzásba viszi a kémia tanítást, mert nem hiszem, hogy bármi értelme van ennyit számoltatni. Egyetlen kémia zh volt ahol számítást kértek egyetemen azon kívül maximum ph-t vagy Na koncentrációt kell számolni, de azt is baromi ritkán. A biokémia az tényleg húzós egyetemen, de azt is túl lehet élni, mert a nehézséget csupán az jelenti benne, hogy eléggé magolós.
Ami a 6000 oldalas könyvek megtanulását hírdeti az városi legenda. 1000 oldalnál ritkán hosszabbak a könyvek, és erősen szelektáljuk az anyagot. Nem mondom, hogy könnyű az orvosi, mert nem az, nagyon nehéz, de túl lehet élni.
Soha nem értettem, hogy mi értelme gimiben minden baromságot leadni és túlterhelni a diákokat. Nem értem, hogy nektek minek 80-90 számolás. Semmi értelme nincsen. Én azt tanácsolom neked, hogy gondold végig, minek látnád legszívesebben magad a jövőben! Tanárnak? Pszichológusnak? Orvosnak? Ha orvosnak, akkor pedig ne add fel! A mentalitásod alapján lazán el kellene tudnod végezni az egyetemet, csak szerintem, most kicsit elfáradtál. Nem kell ennyire véresen komolyan venni a tanulást, kell egy egészséges lustaság, kapcsolódj ki egy kicsit, pihenj.
Egyébként én pont biosz-magyar faktra jártam, mert én alapból pszichológus akartam lenni, aztán rájöttem valamikor Tolsztoj és Ady között, hogy a francnak van kedve más világfájdalmáról olvasgatni, életrajzokat magolgatni, és azon rágódni mit gondolt a költő. Az a lényeg, hogy én mit gondolok. Szóval váltottam kémiára. :-)
Ha valami kíváncsi vagy az orvosival kapcsolatban, akkor írj nyugodtan privátot, igyekszem majd rá válaszolni.
Üdvözlettel, egy ötödéves orvostanhallgató
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!