Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogra szeretnék jelentkezni....

Jogra szeretnék jelentkezni. Hogyan szedjek össze 464 pontot?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék bejutni államilag finanszírozott jogra (SZTE). Milyen tantárgyakra gyúrjak rá nagyon? Töriből emeltezek, ha kell a +100 ponthoz akkor angolból is megcsinálom. E mellett hogyan? Matekom sajnos siralmas, 3-as szerintem a max, annál föntebb tuti nem fog menni :( Választott érettségi tantárgyam földrajz lesz. Sajnos azt sem tudom hogy a pontszámítás mi alapján működik? Milyen a duplázós? Milyen a másik fajta? Segítsetek legyetek szívesek!

Jó lenne ha valaki konkrétan leírná hogy miből milyenre teljesítsek! Köszönöm szépen előre is a segítséget, fontos!



2013. nov. 21. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Most ne is haragudj, de ha ennyit nem tudsz magadtól megkeresni, hoyg akarsz bármire jutni az életben?

felvi.-hu ->tájékozódj

röviden: 2 emelt érettségi NAGYON jó eredménynel (értsd: 90% fölött kell mindkettőnek lennie) -> ennek a pontjait duplázod, így nem akkora gáz, ha a matekod gyenge

2 nyelvvizsgát sem ártana lerakni mellé.

2013. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Érettségi átlag: 90

Magyar közép: 90

Töri emelt: 85

2 nyelvvizsga + emeltért: 100

Évvégi jegyek: 100


Ergó a matekon kívül minden érettségidet megírod jóra van esély. Egyébként duplázás.

2013. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 a 2 nyelvvizsgáért csak 40 pontot kap.
2013. nov. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de ha most van 2 középfokú nyelvvizsgám az nem ér fel 1 felsőfokúval?
2013. nov. 21. 21:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megpróbálkoznék egy OKTV-vel is, bár ha most vagy végzős akkor arról már szerintem lecsúsztál.
2013. nov. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Marczell válasza:

2 középfokú nyelvvizsga összpontértéke 40 pont. Nyelvvizsgákkal max 40 pont szerezhető.

Legalábbis 2 éve így volt, amikor én felvételiztem.

2013. nov. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha csinálsz két emeltet, ami FELVÉTELI KÖVETELMÉNY a jogra, akkor megkapod a max. 100 pontodat, a nyelvvizsgáért már nem kapsz pontot. Viszont ha töriből emeltezel, kapsz 50 pontot (feltéve, ha eléred a 45%-ot) + kaphatsz maximum 40 pontot a nyelvvizsgáidért. Ha lenne 10 nyelvvizsgád, akkor is csak 40 pontot kapnál.

Piszok jó érettségikkel elérheted a duplázást, ami javít az eredményeiden. Így több az esélyed.

Amúgy meg illene magadtól kikeresni a dolgokat, ha már jogra akarsz menni. Ne menj kérlek ide, kíméld meg a kart, ha ennyire sem vagy képes, hogy megnyisd a felvi oldalát. Én is voltam ennyi idős kereken egy éve, mégis megoldottam, rákerestem arra, amit nem tudtam. Az viszont gáz, hogy matekból nem vagy jó, mert ma már nem fogsz tudni elhelyezkedni, ha nem jók a matekos ismereteid. Sokan párhuzamosan végeznek valamilyen GTK-s képzést (pl. pénzügy számvitel) a jog mellett, hogy több esélyük legyen, mert azért elég sok olyan hülye jár oda, aki azt hiszi, hogy csak úgy lehet bíró, közjegyző...

Szintén szegedi jogi kari hallgató.

2013. nov. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hy!


7-es: a párhuzamos GTK képzést minorban végzik, vagy külön?

2013. nov. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van, aki minorban végzi, de minorban népszerűbb pl. a nemzetközi tanulmányok. Sokan még a jog után végzik el, akár levelezősként is.
2013. nov. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!