A jog mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Szegedre szeretnék menni jövőre ÁJK karra azon is belül jogász szakra, és kíváncsi lennék ezt tanulók, vagy már lediplomázottak véleményére!

Amennyire én hallottam a jog nem úgy nehéz mint pl. valamilyen műszaki irányzat hogy nem értek valamilyen fizikai/matematikai összefüggést, hanem érthető az anyag, szimplán csak sokat kell magolni, meg jó ha "ilyenre van állva az agyam" gondolok itt arra hogy pl. van fogalmam a jogokhoz, hogy működik az egész, érdekeljen is, legyen jó logikám, kifejezőkészségem.

Nem tudom magamról eldönteni sajnos így előre hogy vajon elég lennék-e én oda. Azt mondják hogy jó a memóriám, meg az alapműveltségem, és szeretek is tanulni, csak hangsúly azon van hogy egyedül azt amit szeretek. Történelmet imádom, (emeltezni is fogok belőle) szeretem tanulni, olykor-olykor szabadidőmben is olvasgatok történelmi cikkeket, viszont amit nem szeretek azt van hogy az iskolai tananyagot se tanulom meg, mert egyszerűen nem tudom, ha nem érdekel a téma/anyag nem bírom megjegyezni normálisan (leginkább reál tantárgyak). Nyelvérzékem jó, hamarosan meglesz a felsőfokú angolom.

Szóval végül a főkérdés az lenne hogy akik hasonló helyzetben voltak azok hogy csalódtak a jogban? Pozitívan vagy negatívan? Tényleg annyira nehéz mint aminek mindenki beállítja?



2013. nov. 21. 16:51
 1/6 anonim válasza:
ez engem is érdekelne
2013. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni,de a jogon nagyon hamar elvérzel, ha csak azt vagy hajlandó/képes megtanulni, ami érdekel.Rögtön első évben tele van az ember olyan tárgyakkal amik halál unalmasak,de könnyen csúszhatsz egy évet ha megbuksz belőlük. És a tévhittel ellentétben nem (csak) a seggelésen van a hangsúly,érteni is kell az összefüggéseket, pl. római jogban, különben hiába magolsz, nem jutsz sehova.Plusz ami azért persze kibírható de számomra - és csoporttársaim számára is - nagy meglepetés volt az a közgáz,statisztika amit elég keményen követelnek rajtunk (nem tudom ez Szegeden mennyire durva, bár a stat tanárom ott is tanít szóval gondolom eléggé), sokan ezen buknak meg, ezt is jobb ha belekalkulálod.
2013. nov. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemtán Gyémánt Tanár Úrról van szó? :D


Én is szegedi jogi kari hallgató vagyok. Az előző jól leírt mindent. Joggal viszont nem fogsz tudni mit kezdeni, ha nem vagy jó matekból most már! Nem lehet mindenki bíró, közjegyző, ügyész, több helyen kell tapogatózni, sokan párhuzamosan végeznek valamilyen GTK-s képzést a jog mellett, mert muszáj! Tényleg túl sok a jogász, akik nem kiemelkedőek, csak átlagosak. Kell jó sok logikai érzék (bár valamennyi csak van benned, ha a nyelvből jó vagy), a Római jog nem piskóta, nem elég csak magolni a dolgokat. Fenék kell és jó agy.

Igazából én nem tudom eldönteni helyetted, hogy menj e ide vagy sem.

2013. nov. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egészen konkrétan én közgazdasági szakközépbe járok, szóval a közgáz nem annyira para, mikro-makroökonómiából 5-ös vagyok, tényleg csak a matekkal van a gáz. Tulajdonképp az sem annyira vészes hogy a 25%-os érettségire hajtok, csak azért a humántól jóval elmarad.
2013. nov. 22. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Igeeeen Gyémánt tanár úrra gondoltam...:DDDD jaj de kicsi a világ :)))
2013. nov. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Legjobb oktató és ember, akinek a fele tudásával is megelégednék! :D
2013. nov. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!