Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kitűnő tanulónak milyen...

Kitűnő tanulónak milyen szakokat tudnátok ajánlani egyetemen?

Figyelt kérdés
elég zárkózott vagyok, tehát mondhattok "bezárkózós" munkákat is.
2013. nov. 11. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze sincs a szakválasztásnak, ahhoz hogy kitűnő vagy.


Eleve a kitűnő sokat nem jelent. Van aki kitűnőként megy BME-re és első félévben bukik majdnem mindenből elsőre, van akinek pedig kettese is volt és röhögve szerez ötösöket.


De ennél sokkal fontosabb, hogy piszok nehéz lesz olyan egyetemet elvégezni, aminek a tananyaga nem is érdekel és annál rosszabb lesz majd dolgozni.


Bár van egy-pár szak, amit érdemes elkerülni a pocsék elhelykedési lehetőségek miatt, de amúgy inkább aszerint dönts, hogy mi szeretnél lenni, mi az ami érdekelne talán, mi az amit szívesen csinálnál az egész életedben.


Hiába ajánlom én neked, hogy a BME-VIK-műinfó a világ legjobb szaka, érdekes, végtelen lehetőségekkel és nagyon jó elhelyezkedési adottságokkal, de ha téged az nem érdekel, akkor nagyon nem érné meg idejönnöd.

2013. nov. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
amit az egyes mond. kivéve, hogy a kitűnő azért sejtethet egy kis szorgalmat, ami fontos lehet.
2013. nov. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és a fizikusról mit gondoltok?
2013. nov. 11. 20:37
 4/8 A kérdező kommentje:
utána néztem, és elég jól keresnek a villamosmérnökök, csak a kérdés, hogy szeretném-e tanulni
2013. nov. 11. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát azt már csak te tudod eldönteni, hogy szeretnéd - e.
2013. nov. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de a fizikusról vélemény?
2013. nov. 11. 21:06
 7/8 anonim válasza:
Szia:) én fizika szakra járok. De valószínűleg már nem sokáig, nekem nagyon nem jött be, szeretnék váltani. Én is kitűnő tanuló voltam, szóval megértem hogy benned is felmerült a gondolat, hogy fizikus leszel. Én sosem rajongtam középiskolában a fizikáért, bár mindig csak ötösöm volt belőle. Aztán jött az ötlet, hogy hű a fizika szak biztos nehéz, igazi kihívás lesz, íg bizonyíthatok magamnak, és még keresett is. És tessék, hiába vannak meg a vizsgák, ki nem állhatom és menekülnék innen. Csak egyet tudok tanácsolni: azt csináld amit szeretsz!! Viszont imádsz fizikapéldákon gondolkodni és szereted a matekot akkor neked való a szak:)
2013. nov. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én szeretem a fizikát és a matematikát is :-)
2013. nov. 12. 19:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!