Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a veszprémi...

N.M kérdése:

Mi a véleményetek a veszprémi Lovassy László és a Vetési Albert gimnáziumokról?

Figyelt kérdés
Hallottam már pozitív és negatí véleményt mindkettőről. Arra lennék kíváncsi, milyen a diákélet, a tanárok, mennyit kell tanulni? ( a Lovassyban állítólag agyon gürcölik magukata diákok) A Lovassyban mindenképp angol szakra mennék, a Vetésiben viszont nem tudok dönteni a francia kéttannyelvű, és az emelt angol + francia között. Melyik lenne jobb választás?

2013. nov. 8. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, én vetési franciára járok, nagyon szeretem. Az szerintem mindkét iskolában igaz, hogy minden délután tanulni kell és nem 20 perceket( átl. 1,5- 2,5 óra). Az elvárás elég nagy, de szerintem teljesíthető. A tanárok rendesek, a diákok jól kijönnek egymással. Igazából elég kevés program van nálunk, kevesebb bál, mint a Lovassyban, de szerintem eddig még egy percig sem unatkoztam mióta ide járok.

Azt döntsd el, hogy angolból, vagy franciából szeretnél-e felsőfokú nyelvvizsgát, illetve, hogy szeretnéd-e a fenti tantárgyakat franciául tanulni (amúgy szerintem semmivel nem nehezebb, mint magyarul). Sok sikert! :)

2013. nov. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)

Hát,az az igazság,hogy én eddig 8 általános alatt angolt tanultam. Gondolom abból kéne felsőfokúznom,de lehet h megpróbálnám a franciát is. Még nem tudom. De azt h értetted,h nem nehezebb franciául tanulni az átlag tárgyakat,mint magyarul? Mondjuk,gondolom amúgy sem egyszerű.

2013. nov. 15. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
szia én a Lovassy angol szakot képviselem :D na szóval, minden tapasztalatom pozitív nem is tudok rosszat mondani, nem kell agyongürcölnünk magunkat :D egyelőre még nem tűnt fel, de tanulni, kell, Rengeteg a jó program, mindenki jófej , a tanárok nagyon jók és kedvesek (még az olyan tantárgyakat is megszerettetik veled amit amúgy annyira nem kedvelsz :) ) hát azért kell tanulni elég sokat, első évben főleg nyelveket, ha tudsz tanulni nincs gond, de van hogy 50-90 szó van másnapra, ezért jól válaszd meg az általad tanulni kívánt nyelvet, mert ha szereted nem probléma ez a szómennyiség (gondolom ez a Vetésiben így van ) SZERINTEM A LEHETŐ LEGJOBB VÁLASZTÁS A LOVASSY :) ha van bármi kérdésed nyugodtan írj :)
2013. dec. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!