Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 40 év felett másoddiplomához...

40 év felett másoddiplomához kell-e nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egyáltalán nem számít, hogy ki hány éves, a nyelvvizsga biztosan kell.
2009. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2009. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Két éve még főiskolaihoz nem kellett. Amihez viszont korhatár nélkül szükséges, az az egyetemi diploma.
2009. nov. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%
Lehet hogy le vagyok maradva, de pár éve még 40 felett nem kellett nyelvvizsga a diplomához.
2009. nov. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ma már nincs korhatár, minden új tudományos fokozathoz újabb nyelvvizsga kell, életkortól függetlenül.
2009. nov. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Biztosan tudom, hogy nem.
2009. nov. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ezt az oktatási biztos honlapján találtam:


A felsőoktatási törvény 123. § (10) bekezdése szerint amennyiben az adott képzésre vonatkozó képesítési követelmények általános nyelvvizsgát írnak elő, a követelmény teljesítése alól mentesülnek azok az egyetemi és főiskolai szintű képzésre felvett hallgatók, akik tanulmányaik - első évfolyamon történő - megkezdésének évében legalább a 40. életévüket betöltik. Ugyanakkor a kedvezményre vonatkozó kérdésekre minden esetben a kérdéses szak képzési követelményeire vonatkozó külön rendelkezések figyelembevételével lehetett pontos választ adni.


itt azt írja hogy ha általánost írnak elő, tehát pl. nem valamilyen szakmai modullal bővítettet akkor nem kell


18:41nek másoddiplomás képzés sikeres elvégzésével nem jár együtt a tudományos fokozat megszerzése

2009. nov. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 15. 15:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!