Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van esélyem, vagy...

Szerintetek van esélyem, vagy hagyjak veszni 3 évet?

Figyelt kérdés
Tavaly kellett volna érettségiznek, ami sajnos nem jött össze, terhes voltam és korán be kellett feküdjek a kórházba, mert a baba beteg. Most is kórházról kórházra szaladgálunk tanulni szinte nincs időm. Egyébként nagyon jó bizonyítványaim voltak év végén. Érdemes megpróbálni, vagy hagyjam?
2009. nov. 12. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes megpróbálni, elvégre mikor ha nem most. Munka mellett sokkal kevesebb időd lenne.

Van pár ismerősöm akik baba mellett vállalták be az érettségit és hidd el, nem bánták meg :)

2009. nov. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tavaly még ment volna, most viszont úgy érzem annyit felejtek, hogy necces lesz a dolog, mindegy igazad van megpróbálom, végül is 30.000.- vizsgadíjat befizettem még tavaly legalább próbálkozzak érte:-( a matektól nagyon félek az valahogy nem az én világom:-(
2009. nov. 12. 13:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

3 ev az rengeteg, ennyit ne hagyjal elveszni!!! Mindenkepp menjel, es jarjal matekra valakihez, heti 1 orat legalabb, korrepetaljon egy kicsit valaki. Ha erted a feladatot, akkor otthon tudod mar gyakrolni. Mindenkepp csinald meg az erettsegit, ha most nem fogod, soha nem fogod, ebben biztos vagyok.

Hogy van a babad? Milyen betegsege van? Tud valaki segiteni neked, szuleid, anyosodek tudnak a kicsire vigyazni?

2009. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Mindenképp csináld meg! Érettségi nélkül a büdös életbe nem lesz normális munkahelyed, ez alapvető dolog!!!Ne hagyd veszni, kérj segítséget, és hajrá! :) Most tegyél meg érte mindent, mert évekkel később újra kezdeni nagyon-nagyon nehéz lesz! :)

22l

2009. nov. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Van esélyed! Nem azért, hogy leszóljam az egész rendszert, de egy kettest nagyon könnyű összeszedni mindegyik tantárgyból. Ha meg jó jegyeid voltak, akkor meg még inkább próbáld meg! Idén érettségiztem, és szerintem a töri, irodalom nem másról szólt, mint szövegértésről. Matek neccesebb, de gyakorlással egy hármast össze lehet hozni. Az angol is állítólag nevetségesen könnyű volt (én korábban tettem le azt is, meg németet is, és nem voltak nehezek). Még infóból van érettésgim. Ha tudod használni a wordot, power pointot, meg excelt, simán meg lehet szerezni a hármast, de adatbázis, meg weblapszerkesztést is meg lehet tanulni. Ha előről kezdhetném, biztos nem paráznék annyira. Most félelemetesnek tűnik, mert előtte állsz. De hidd el nem olyan vészes. Elsőként nézd meg az oktatási hivatal honlapján a korábbi évek feladatsorait, aztán a volt iskoládban érdeklődj, hogy mik a feltételei, ha szeretnél érettségizni. Én drukkolok neked! Hajrá!
2009. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor 20 éves voltam ugyanúgy jártam mint te.Érettségi helyett szülni mentem.Én is hasomló okok miatt abba hagytam,és nem folytattam tovább..34 évesen rájöttem,hogy nagy hiba volt,mert újra kellett kezdenem az elejétől..Ezért újra 2 évig az iskolapadban ültem munka,és gyerek mellett.Nagyon butának éreztem magam a sok fiatal osztálytársaim mellett,és nem kis büszkeségemre az érettségim is jól sikerült...

Ha teheted mindenképpen folytasd,már csak azért is,mert ha csak most fejezted be,akkor csak az utolsó évet kell átvenned...Ráadásul ha úgy teszed le mint én vagyis gyorsított módban(1 évet fél év alatt teszed le) akkor csak fél évet kell végig csinálnod!

2009. nov. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A Többieknek köszönöm szépen a bíztatást, meg fogom próbálni a volt tanáraim is erre bíztatnak.
2009. nov. 14. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!