Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki Szakközépiskolából...

Műszaki Szakközépiskolából való továbbtanulás más irányba?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Azt szeretném kérdezni,hogy lehetséges-e az,hogy egy műszaki szakközépiskolából(gépészet szak)a későbbiekben felvegyenek esetleg főiskolára vagy egyetemre,ami nem kifejezetten műszaki..mondjuk gazdaság vagy nem tudom?Tegyük fel 4 körüli átlaggal..hát az érettségihez még közöm nincs ezért arról nem tudok nyilatkozni..tudom,hogy rengeteg dolog közrejátszik ebben(esetleg valaki aki járatos ebben az kifejthetné,megköszönném)..Remélem nem írtam hatalmas ostobaságot..egyenlőre ennyi jutott eszembe a kérdéssel kapcsolatban.Köszönöm a válaszokat előre is..

2013. okt. 7. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Bárhova mehetsz továbbtanulni felsőoktatásba attól hogy műszaki szakközépbe jársz, és fogsz érettségizni.

Annyi a lényeg hogy a felvételi tárgyakból legyen érettségid..de érettségizhetsz olyan tárgyból is amit suliban sosem tanultál.

szóval akár orvos, vegyész, ápoló, magyar tanát, francia nyelvész is lehetsz ettől hogy ott járod végig a középiskolát.

2013. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jó régi kérdést emeltél ki :)


Mehetni mehetsz, de ugye nem nagyon éri meg, ha már elkezdted fejezd be alapon.

Nagyon egyedi eset, de ahova én jártam, ott volt aki gépészetről fogászatra ment.

A lényeg, hogy a szükséges felvételi követelményeknek megfelelj: legyenek meg a szükséges érettségik.

2014. jún. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!