Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi szakot ajánlan...

Atis0211 kérdése:

Milyen egyetemi szakot ajánlanátok nekem? 18/F

Figyelt kérdés

Valahogy sehogy se tudok magamnak egy konkrét szakot elképzelni a jövőben.mindegyikbe tetszik valami illetve hanyagolnám.a Felvi.hu mindig mást ad nekem mint "útirány"

adminisztráció,értékesítés,szolgálati,üzleti ezek váltakozva.. viszont elég jól megállapította a személyiségem és ezek a jellemzések igazak rám.


alkalmazkodóképesség!

barátságosság!

dinamikus személyiség

diszkréció

empátia!

etikai érzék, etikus magatartás

határozott, magabiztos fellépés

információfeldolgozási képesség

meggyőző készég!

monotónia-tűrés

nagy teherbírás, terhelhetőség!

önálló döntéshozatali készség!

rendszerszerű gondolkodás, rendszerszemlélet, rendszerezőkészség!

segítőkészség!

szervezőkészség!


ezek alapján kérném segítségeteket hogy milyen szakot ajánlanátok mert én tényleg nemtudom:( előre is köszönöm nektek!


2013. szept. 8. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Inkább az alapján válassz, hogy mely tantárgyak az erősségeid?!
2013. szept. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, manapság mindenhova kellenek, ezzel nem vagy (és mi sem) előrébb.


A szakmai, illetve esetedben még tanulmányi érdeklődésed számítana.

Próbálj meg olvasni szakmákról, érdeklődni a családban... Megismerni, hogy egyáltalán mik a lehetőségeid, és elképzelni, hogy szívesen csinálnád-e esetleg.


El lehet menni pályaválasztási tanácsadóhoz is.

2013. szept. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
én főleg természettudományos tantárgyakból vagyok jó,azon belül is a biológiát szeretem(nem a kémiai részét) viszont szeretek kereskedni meg beszerezni dolgokat illetve a tanítás se áll tőlem messze amit így el tudnék képzelni.ez a bajom hogy sok szak érdekelne,de egyik se olyan komolyan hogy elhatározzak valamit
2013. szept. 8. 11:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Rendőrtiszt, kontrolling.
2013. szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor lehetnél mondjuk biológia- és matek- vagy fizikaszakos tanár.
2013. szept. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
tanárral az a gondom hogy ott nagyon szorgalmas képességű ember kell és ez rám nem igaz:D emellett nem is fizetik meg szegény tanárokat.a kontrollert nem ismerem.én ezekkel szemezgetek főleg az utolsóval: emberi erőforrások,élelmiszermérnök,kertészmérnök,Környezetgazdálkodási agrármérnök
2013. szept. 8. 11:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Mentőtiszt?
2013. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
kérdezed vagy mondod? :D
2013. szept. 8. 19:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Miről beszélgetsz szívesen az emberi kapcsolatokon kívül? Milyen ismeretterjesztő filmet nézel (ha szoktál)? Min elmélkedsz? Mi az a világban, amin változtatnál? Milyen ügyön segítenél és hogyan? Mi zavar a legjobban, mire vagy érzékeny (szegények éhezése, állatok szenvedése, fajok kipusztulása, környezetszennyezés, tudatlanság...)?

Mi az, amiről el tudnád képzelni, hogy azért tegyél, az legyen a hivatásod?


Fontos, mielőtt megtetszik egy szak, nézd meg gyorsan, piacképes-e!


Ne válassz olyan szakot, amit túl sok helyen oktatnak, amire azt ígérik, ehhez is értesz majd meg ahhoz is! Csak neves intézményeket válassz! A szak ne térjen el jellegében az adott kar többi szakjától!

2013. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,azthiszem ezen még elmélkedni fogok jósokat :)
2013. szept. 8. 22:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!