Van itt olyan, aki a BCE-n jár/járt nemzetközi tanulmányok szakra?
én oda jártam. Nekem a tapasztalataim vegyesek. Összességében nem ajánlanám Neked ezt a szakot, hiszen semmilyen kézzel fogható, a gazdaságban ma és a jövőben értékesnek számító tudást nem ad. Elhelyezkedni hivatalosan ezzel a végzettséggel ugye a Külügyminisztériumban, diplomáciai, külügyi és európai uniós szervezeteknél lehetne elhelyezkedni, azonban ezekre a helyekre iszonyatos a túljelentkezés, nem elég jónak lenni a szakon, hanem a leges legjobbnak kell lenni és kapcsolatokkal rendelkezni vagy nagyon nagy szerencsével, hogy az 50-100-os túljelentkezések mellett neked is ilyen álláshely jusson.
Ezért én azt ajánlom Neked, hogy fontold meg a döntést egy valamit mindenképp javaslok, fizetősre eszedbe ne jusson beadni vagy fizetni ezért a szakért, mert annál nagyobb butaságot el sem tudok képzelni, max ha valaki pl. szabad bölcsészetért fizetne. Továbbá javaslom, ha érdekelne a gazdaság is, matek is megyeget legalább egy hármas szinten, akkor fontold meg komolyan a "nemzetközi gazdálkodás" szakot. Hidd el sokkal többet ér, egy közgazdász diplomával ami a Corvinusról van könnyen találsz majd munkát és ott is nemzetközis témákat is tanultok. Magam is inkább ezt az utat választottam a mesterszakon már.
Ami a többi kérdésed illeti, egyáltalán nem nehéz benn maradni, csak annak nem sikerül abszolválni ezt a szakot, aki nem akarja. A vizsgák egyszerűek, bár van néha, hogy értelmetlen dolgokat akarnak bemagoltatni az emberrel, aminek semmi értelme nincs, az persze nehezebbé teszi a dolgot, de ha jó a memóriád akkor az sem lesz az.
A tanárok, diákok és a tanév rendben van, a hangulat viszonylag jó, a gólyatábort mindenképp ajánlom, mert úgy a közösség része leszel és te is jobban érzed majd magad. Az előadások változók, a 10%-a mondjuk érdekes és haszna is van, 40%-a érdekes de sajnos az életben semmilyen hasznát nem veszed és van mondjuk egy 40% aminek semmi értelme és haszontalan is ráadásul és persze van egy 10% ami hasznos de egy humán érdeklődésű embernek nem biztos, hogy érdekes, mint pl. a statisztika.
Összefoglalva annyit mondanék, hogy ha a 4-5 évvel ezelőtti önmagamnak mondhatnék tanácsot, azt mondanám, hogy abból az értékes 12 félévből, amit az állam bácsi adott ingyenes felsőoktatásai tanulmányokra ne erre a szakra pazaroljak el, hanem menjek el nemzetközi gazdálkodás alapképzésre egyből. DE ha mégis e szak mellett döntesz amit tudok javasolni, hogy a nyelvekre nagyon feküdj majd rá (hisz eleve csak akkor próbáld meg ezt a szakot, ha az idegennyelvekhez kiemelkedő érzéked tehetséged van) és tanulj kis vagy kevésbé ismert nyelveket, kínait ajánlom vagy az oroszt leginkább, de az angol és a német/francia alap. Ezeket mind lehet az egyetemen tanulni, sőt angol, német és francia nyelven de még spanyolul is vannak külön tárgyak is, pl a német politikáról, kultúráról lehet németül tanulni. Ha már a szak mellett döntesz nagyon állj erre rá és még valami... Légy benne mindenben, diákszervezetekbe, HÖK-be, szakkollégiumokba (majd gólyatáborban tájékoztatnak téged ezekről a lehetőségekről) és versenyezz TDK-ázz (hisz a TDK dolgozatodat diplomamunkaként is le tudod majd adni és egy TDK-helyezés jól mutat a CV-ben), másodévben menj el szakmai gyakorlatra a Külügyminisztériumba az jó lehetőség a diploma megszerzése után az EU-hoz add be a jelentkezésed. Tehát állandóan próbálkozz, ez sajnos ilyen, ezzel a diplomával csak nagyon kevesek kapnak a "szakmájukba" illő munkát. Én még egyszer a nemzetközi gazdálkodás szakot ajánlom a saját érdekedben, mint tapasztaltabb valaki, de ha még is a szak mellett döntesz akkor sok sikert és igyekezz megfogadni ezt a pár tanácsot, remélem segíteni tudtam, sok sikert az élethez!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!