Mennyire nehéz a jog?

Figyelt kérdés

Mondjuk 10-es skálán? Tudom, hülye kérdés, de érdekelne, hogy mennyi szabadideje van az embernek, tud a szociális életével is foglalkozni?

Vegyes véleményeket hallottam. Van aki azt mondta nagyon nehéz, van aki pedig azt, hogy könnyű nagyon és csak fel van nagyítva, hogy nehéz és folyton buliznak az odajárók.



2013. szept. 2. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
McDonalds-ba mehet bölcsész diploma nélkül is.
2013. szept. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem fog ártani egy nagyon-nagyon jó memória.
2013. szept. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

erre magamtól is rájöttem, a kérdés nem ez volt

azt tudom, hogy milyen adottságok 'nem ártanak' hozzá

2013. szept. 2. 18:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most kezdem a harmadik évemet jogon, elvileg a 'nehezén' már túl vagyok. :D Én nem nehéznek, hanem inkább soknak mondanám az anyagot. Szóval nem úgy nehéz, mint pl. a fizika, hogy az ember egyszerűen nem érti, hogy miről van szó, hanem csak baromi sok az anyag, és viszonylag rövid idő alatt kell levizsgázni belőle félév végén.


Nálunk szinte minden tárgyból szóbeli vizsga van, ezt én pl. kifejezetten szeretem, más viszont lámpalázas, rossz tételt húz, stb.

Nehéz dolog, hogy év közben alig van számonkérés, és másfél hónap alatt "szakad rá" az emberre kb. 4*500 oldal tanulnivaló. Persze mindenki fogadkozik félév elején, hogy rendszeresen tanulni fog év közben is, de nekem még sose sikerült. :D


Szociális élettel annyit foglalkozol, amennyit csak akarsz, én vizsgaidőszakban is eljárok bulizni, mert be tudom osztani az időmet, és viszonylag gyorsan tanulok. Év közben meg pláne ráér az ember. :D


10-es skálán mondjuk 7-es nehézségű a szak (nekem), de nem összehasonlítható pl. egy mérnöki szakkal, ahol folyamatosan kell tanulni ZH-kra, és alig vannak vizsgák, nálunk pedig gyakran 'utolsó pillanatban' derül ki, hogy egyáltalán mik az idei tételek...


Szóval mindenkinek más a nehéz/könnyű szak, a jog azoknak való, akik nem szeretnek szorgalmasan tanulni, de rövid idő alatt képesek sok szöveget 'beseggelni'. Remélem tudtam valamit segíteni. :D

2013. szept. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsó, akkor pont nekem való :D


azt megkérdezhetem, hogy melyik egyetemre jársz? (nem PPKE? arról hallottam, hogy sok a szóbeli)

2013. szept. 2. 20:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De igen, a Pázmányra járok. :D
2013. szept. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a jog baromi nehéz, hogyha meg is akar belőle élni az ember. Egy rendkívül komplex rendszer, amihez nagyon jó logikára, fogalmazói készségre, szövegértési képességekre egyaránt szükség van. A memória persze szintén alapvető. Aki csak magol, az egyrészt nem tud ekkora mennyiségű anyagot észben tartani, másrészt hasznát sem veszi, ha nem áll össze a fejében. Én csak erős idegzetűeknek, és nagyon elhivatottaknak ajánlanám.
2013. szept. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Utolsó válaszolóval értek egyet. Azt sem szabad elfelejteni, hogy egy életen át tartó tanulást választ az ember, ha a jogi pályára megy. A jogszabályok folyton változnak, hatályon kívül helyezik őket. Számíts arra, hogy ha végzel, a szabadidődben is jogszabályokat fogsz olvasni, ahelyett, hogy egy kellemes regényt olvasnál. Másképp nem maradsz meg a pályán.
2013. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!