Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mondják a gazdasági...

Miért mondják a gazdasági képzésekre, hogy büfészak?

Figyelt kérdés

Sok ismerösöm van, akik valamilyen gazdasági szakot vègeztek (pl. gazd

ès menedzsment, nemzetközi gazdálkodás, a0ènzügy-számvitel), ès szinte mindenki talâlt munkát, sokan mâr egyetem alatt.


A gyk-n meg mindennap leoltják a kèrdezöket, hogy ezeklel lehetetlen elhelyezkedni, pedig ha beszèl 2-3 nyelvet az ember ès gyakorlatot is szerez, már pályakezdölènt jòl kereshet vele.


2013. aug. 22. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Mert sokan jelentkeznek rá, akik nem tudják mihez kezdjenek magukkal és úgy gondolják gazd után majd lesz valami, és többségében el is végzik, minvel nem épp izzasztó szakok.
2013. aug. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert azok. Ugyanúgy, mint a bölcsész és társai...
2013. aug. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én a pénzügy és számvitelre nem mondanám, hogy büfé, de a többire se. Aki ilyet mond az kicsit kinyithatná a szemét. Felmegy a profession.hu-ra és rájönne, hogy valójában mennyi pénzügyi szakembert keresnek. Könyvelőkre is szükség van mindig.

A gazdálkodás és menedzsmenttel az a gond, hogy ott mindenből egy picit tanulsz, aztán a tanulmányaid végén, meg rájössz, hogy valójában semmihez nem értesz igazán. De mesterszakkal kiegészítve, már nem olyan rosszak az elhelyezkedési lehetőségek. Sokaknál meg az jelent gondot, hogy pl. nem tanulnak semmilyen idegen nyelvet. Manapság, már mindenhova követelmény az angol nyelv tudása.

Szóval hagyjuk már ezt. Ne gondolja senki, hogy pl. mérnökként jobbak az elhelyezkedési lehetőségek. Az ismerőseim között van munkanélküli gépészmérnök is.

2013. aug. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert a diákok 80%-a (bármilyen szakon) abban a hitben van, hogy majd egy papírral úgyis meggyőzik a munkaadókat. Aztán csodálkoznak, hogy a véges kapacitású munkaerőpiac a maradék 20%-ot szívja fel, azokat akik esetleg követték a szaklapokat, komolyan vették a gyakorlatot, vagy legalább egy kicsit többet tettek le a minimumnál a 3 év alatt.
2013. aug. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert sok ember próbálja nyugtatni magát, hogy hasznos az, amit tanul/tanult, közben munkája nincs, de itt "büfészakoz" a GYK-n. Be kellene látni, hogy manapság az emberek többsége nem azért munkanélküli, mert azt a bizonyos "büfészakot" végezte el, hanem azért, mert minden területen nehéz elhelyezkedni! Lehet akármilyen diplomája, ha a környezetében nincs rá kereslet (ami elég gyakori)és esetleg nincs lehetősége 100-200 km-rel távolabb költözni.

Vidéken elég sok helyen kb kitörölheti a se**ét bárki, bármilyen diplomával. Persze, nem azt mondom, hogy nem kell egyetemre/főiskolára járni, hiszen én is egyetemista vagyok(nem "büfészakos").

2013. aug. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Ez a büfészakozás leginkább az olyan szaréletűeknek a szokása, akik vagy soha egyetemre be se léptek, és ezzel kompenzálják a kisebbségi érzésüket, vagy járnak, de nem megy nekik. Valahol le kell vezetni ezt a frusztráltságukat.
2013. aug. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

Vagy látják, mi is zajlik ott. A testvérem például épp pénzügy számvitelre jár, ami a gazdász képzés non plusz ultrájának van beállítva. A vizsgára bocsátásnak gyakorlatilag nincs feltétele, bajárni gyakorlatilag semmire nem kell, ha bejárnak, az órák felén borítékolt a minimum közepes, vizsgaidőszakban tanulni szinte sosem láttam (szorgalmi időszakban még úgy sem), talán két tárgya van, amivel gondjai akadtak, de műszaki képzésről nézve azok is nevetségesek. És nem egy rossz hírű egyetemről van szó.


Persze jól begyakorolt védekezési reakció az "Azér' me' irigyek" vagy "Me' ők még annyira se' vitték".

2013. aug. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És akkor mi van, ha egyes szakok könnyebbek? Nem mindenki azért megy egy adott szakra, mert az könnyebb, hanem azért is, mert épp az érdekli. Műszaki képzéstől se kell elájulni, azt is ugyanúgy el lehet végezni kevés tanulással, legfeljebb csúszik vele. Akkor én a bátyám példáját mondom el, épphogy a ponthatár felett bekerült anno mérnökinfóra, eleinte nem is érdekelte, le se szarta, és igaz, hogy sokat is csúszott vele, de saját bevallása szerint a Kresz-re többet tanult mint ott eddig (persze kis túlzással), és neki is mérnök diplomája lesz fél éven belül. Ha pedig eleinte nem szarta volna le teljesen, akkor már rég meglenne neki. Ezzel nem azt mondom, hogy nincsenek könnyebb és nehezebb szakok, de azért nem kell elszállni attól ennyire, hogy te neked mérnök diplomád lesz, mert az sem egy teljesíthetetlen dolog
2013. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 A testvéred nyilván nem Corvinusra, vagy BGF-re jár.

Az egy másik probléma, hogy egyes főiskolákon/egyetemeken a béka segge alatt van a színvonal.

2013. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!