Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközépiskola vagy Gimnázium...

Szakközépiskola vagy Gimnázium? Szerintem Szakközéppel többremész? Szerinted?

Figyelt kérdés
2009. okt. 25. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Én most vagyok 12.-es, és szakközépbe járok. Nagyon megbántam, hogy nem gimibe mentem, pedig ez a szakközép erős sulinak számít a városban, mégis...

Szerintem ha nincs konkrét elképzelésed (és miért is lenne 14 évesen?), hogy mi szeretnél lenni, akkor egy jó gimibe menj. Azzal nem veszthetsz semmit, mehetsz utána orvosira, jogra, vagy akár csinálhatsz szakmunkás vizsgát is.

Viszont ha egy szakközépben rájössz, hogy teszem azt, orvos akarsz lenni (vagy bármi, amihez nagyon sok pont kell), nehéz lesz behoznod a lemaradást.

Én is így jártam, sz*r érzés.

2009. okt. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
gimivel persze hogy többre mész. az hogy "szakmával többre mész" az csak régen volt így, amikor nem volt minden sarkon autószerelő. gimiben automatikusan 2 nyelvet tanulsz, és ahogy írták előttem, utána bármilyen vizsgát tehetsz, akár ácsnak is mehetsz, és akkor külföldön is lehetsz ács...
2009. okt. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én közgazdasági szakközépben végeztem, közgazdasági érettségivel. Utána lazán sikerült megcsinálnom egy orosz-magyar szakos tanári diplomát (amely ugyebár humán szakirány), úgy, hogy oroszt semmilyen iskolában sem tanítottak. Ehhez képest egyik szakirányban sem dolgozom, az állami szférában sikerült elhelyezkednem, és semelyik előtte tanult dologhoz nincs köze. Szóval szerintem, ha középiskolában gondolkozol, bármelyik teljesen jó lesz, közben van időd kigondolni, hogy merre tovább. És ha utána úgy döntesz, hogy irány a felsőoktatás, és elvégzed, amit választottál (akkor már mint "komoly felnőtt") akkor sem biztos, hogy "szakmában" maradsz. :)
2009. okt. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
igen csak az a baj hogy nem mindegy hogy milyen felsőoktatási int.-be mész. mert egy gyér szakközépből (nem mindegyik az) nem fognak egyetemre felvenni
2009. okt. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy nagyon jó szakközép kéttannyelvű osztályába jártam, két nyelvet tanultam, és közgázt, marketinget, gépírást is. A közgázt utáltam így nem használtam/használom semmire, minden más a reál tárgyak kivételével olyan volt, mint egy gimiben, jó alap a humán tárgyakból, kemény nyelv tanulás, a főnyelvemből felsőfok, a másodikból középfok és egy alkalommal sem kellett magántanárhoz mennem. Szóval ennyiből jó volt.

De. Baromira megbántam, mert én utána állatorvosira szerettem volna menni és már bszhattam, mert mikor el kellett dönteni, hogy felveszem-e fakultatívan a szakközépben épp csak oktatott tárgyakból valamelyiket (biosz, kémia, fizika), akkor még nem voltam ebben olyan biztos, mikorra meg már igen, akkor késő volt.


Szép dolog a közgáz tanulás, de közgázra egy gimiből is bekerülsz, zéró közgáz tudással, legfeljebb az elején nehezebb, de egy szakközépből orvosira, fizikusnak, vagy állatorvosnak nem tudsz menni, mert felvételizni sem tudsz.


Ha későn gondolod meg magad, akkor meg ülhetsz otthon egy évig, miközben valami magán tanár próbál felkészíteni az érettségi(k)re a szükséges reál tárgy(ak)ból. És egy 14 évestől nem lehet elvárni, hogy tudja neki mi kell majd pár év múlva, így: GIMI.

2009. okt. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb az általános tantervű gimnázium az minden irányt nyitva hagy.
2009. okt. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23:07, tesóm már gimi első éveben tudta, hogy egyetemista lesz, ez mi ha nem konkrét elképzelés, bár amúgy figyelj kérdező, érettségit mindkettő ad, te döntőd el, hogy érettségi után mész OKJ-es szakképzésre, én például szemptembertől szakközépbe fogok menni, hogy hova az nem képzi vita vagy kérdés tárgyát.
2010. júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!