Logisztikai ügyintézőnek kell angol tudás?
Konkrétan a szak elvégzéséhez nem kell nyelvvizsga, de nyelvtudás igen, ugyanis - én legalábbis úgy tudom (azért nem tudom biztosan, mert én nemz. szállítmányozási és logisztikai szakügyintéző leszek) - OKJ vizsgán van olyan modul, amit idegennyelven kell teljesíteni (és oda azért kell egy közel középfokú tudás).
Viszont nem értem, hogy az iskolád miért tájékoztatott úgy, hogy csak angolt lehet tanulni. Angol vagy német az alap - tanulni illetve vizsgázni mindkettőből mindenhol lehet.
nemz. szállítmányozási és logisztikai szakügyintéző
ő csak Mo.-n müködhet? :) vagy miben jobb? melyik sulit ajánlod?? athénét néztem ki
Első vagyok.
Ez a kombinált szak sajnos már nem lesz, mert a felnőttképzés átalakulásával megszűnt.
Én elsősorban azért ezt a szakot választottam, mert kombinált, és nemzetközi. Így én úgyanúgy dolgozhatok fuvarszervezőként, mint beszerzőként, vagy raktárkezelőként, illetve - kérdésedre válaszolva - ezt a szakot elfogadják külföldön is.
A logisztikai ügyintéző is jó, de ebbe a szakmacsoportba inkább a rakomány rendeltetési helyére való szállítás (kirakodás) utáni vagy éppen a szállításra való felrakodás előtti teendők tartoznak bele. Vagyis ezzel a szakmával inkább készletezési, raktározási folyamatokban fogsz részt venni.
A logisztikai ügyintézőt is elfogadják egyébként külföldön, de oda szerintem a raktárakba nem feltétlenül szükséges a papír, inkább a gyakorlat.
Iskolaként pedig én elsősorban a Minervát ajánlanám. Én is ide járok, és nagyon szeretem. Szakmailag nagyon felkészült oktatók tanítanak, és a társaság sem utolsó.
Remélem tudtam segíteni. Ha bármilyen kérdésed lenne még, szívesen válaszolok.
Sajnos ezekkel kapcsolatban konkrétan nem nagyon tudok mit mondani, mert a kérdések, amiket feltettél, mind iskolafüggőek.
Arra viszont általánosságban számíthatsz, hogy az órák tömbösítve vannak, vagyis nem 7-9 órád van egy nap, hanem 2-3-4, de azok általában nem 45, hanem 80-90 percesek (de az első OKJ-mat az Atalantában szereztem, ahol pl. egy nap 2 óránk volt, egyik délelőtt, egyik délután, és az azt jelentette, hogy 8tól fél 12ig volt az első, és 12től fél 4ig a második). Ezért is mondom, hogy iskolafüggő - de olyan órarended nem lesz, mint a gimiben, ez tuti.
Viszonylag az is biztos, hogy változatos lesz a heted. Vagyis lesz olyan, hogy 8tól 4ig suliban leszel, de olyan is lesz, hogy csak délutánra mész be, vagy éppen már dél körül végzel.
Az óráig viszont meg lesznek határozva, nem úgy veszed fel őket, mint egyetemen vagy főiskolán.
Illetve még arra kell számítanod, hogy ez nagyon nem gimi már a diákokkal való foglalkozást tekintve. Itt abszolúte magadra leszel utalva, mindent magadnak kell intézned, mindenért magadnak kell utánajárnod. Itt is lesz ofőd, de Neked kell majd utána szaladgálnod, nem fordítva.
Ezzel is próbálnak az önállóságra, illetve arra az életre nevelni, ha esetlegesen később főiskolára, egyetemre mennél.
Kb. ennyit tudok úgy általánosságban elmondani. A szigort, követelményeket tekintve minden suli más és más. Illetve még azt is megkockáztatom, hogy nem iskola, hanem tanárfüggő a dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!