Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek is felháborító,...

Szerintetek is felháborító, hogy mennyire felemelik a pontszámokat az érettséginél?

Figyelt kérdés

Ugy tudom jővő évben már 260 lesz a minimum. Szval a moszanihoz képest +20 pont.

Ez MÁR LEHETETLEN!

Amire én odaérek hogy érettségizek lesz vagy 380 pont a minimu ezt pedig csak ugy lehet teljesiteni ha 2 nyelvvizsga + emelt szint valamiből + minimum mindenből ötös vagy vagy minimum 2 tantárgyból 80 % érettségi...

10 év múlva ött fogunk tartani hogy nem lesz diplomata ember...

13/L


2013. júl. 25. 23:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, fogalmad sincsen az egészről. 2 nyelvvizsgával és emelttel kapsz 90 pluszpontot, és mellé, ha duplázod a két 80 %-os érettségidet, már bőven 400 pont felett vagy. Ez nem teljesíthetetlen, egyszerűen csak oda kell tenni magad.

Én sosem voltam egy hű, de jó tanuló, mégis felvettek az ELTE-re, mert az utolsó 2 évemet, meg az érettségimet komolyan gondoltam. Vigyék is csak fel a minimumponthatárt, aki azt nem tudja megütni, az nem való felsőoktatásba. Ennyi.

2013. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Még ez is kevés. Én legalább 300ra tenném a minimum ponthatárt. Aki ennyit nem képes összegyűjteni ne menjen felsőoktatásba.
2013. júl. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg a diplomás nem egyenlő a diplomatával.
2013. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A mostani 240 minimum ponthatár nagyon alacsony, nevetségesen kevés. A 260 sem sokkal több. Akkor lenne értékes egy diploma, ha az egyetemre nem jutna be minden hülye. Akinek 240-260 pontja van, az mit akar a felsőoktatásban, semmi keresnivalója sincs ott. Gondolkodj el ezen. Én most nem jelentkeztem, mert gazdasági irányban szeretnék továbbtanulni, de ott 460 a ponthatár. A 460 azért már nagyon sok. Nekem megmondom őszintén, hogy 431 pontom lett, szóval bárhova felvettek volna államira, csak pont oda nem, ahova szeretnék. Most elvégzek egy szakmát, dolgozok és pénzt gyűjtök a fizetősre, ha lesz.
2013. júl. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

előző vagyok

Szerintem inkább az felháborító, hogy a gazdasági meg a jogász képzéseken felemelték nagyon a ponthatárokat, a 260 pont nevetséges.

2013. júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

nézd.. idén érettségiztem. nem lett túl fényes az érettségim, de nem is lett rossz, mindenem 4-5-ös lett. kaptam 50 pluszpontot emelt szintű érettségire, és van 2 középfokú nyelvvizsgám. 395 pontom lett. nem olyan veszett sok ez az idei 240, vagy jövőre 260.. 380 meg nem hiszem h lesz.

ja, és felvettek oda, ahova szerettem volna menni :) nem lehetetlen, egyáltalán nem sok ez a 260 pont..

2013. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Drágaságom, nyugi van :D Kicsit túlpörgöd a dolgokat.

260 pontot szinte mindenki el tud érni, és a 80%-os érettségi sem egy nagy dolog.

Nekem idén duplázással lett 373 pontom, hogy volt egy 82% és 92%-os közepem. Semmi emelt, semmi nyelvvizsga, csak +25 pont. De ha nem lett volna plusz pontom, akkor is 348 pontom lett volna, és ha megnézed a mostani ponthatárokat, simán be tudnál kerül ennyivel.


De magyarázd már el nekünk, miért lenne 260 pont teljesíthetetlen ?

2013. júl. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Én a 350-től mondom lehetetlen.
2013. júl. 27. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!