Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki szomorú a végtelenségig a...

Ki szomorú a végtelenségig a felvételi miatt?

Figyelt kérdés
4 pont kellett volna a bejutáshoz.
2013. júl. 25. 00:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
tavaly érettségiztem, csináltam egy nyelvvizsgát és idén sem sikerült. mit csináljak basszus?
2013. júl. 25. 00:03
 2/13 anonim ***** válasza:
Engem sem vettek fel. Nekem nem sikerült jól az érettségim. Melyik szakra nem sikerült bejutnod?
2013. júl. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos az életben meg kell tanulni. Vannak akik vonal fölé kerülnek, vannak akik alá. Ha 1 pont kellett volna sem lenne jobb a helyzeted, de ha 11 akkor sem. Ez most így alakult, lehet pótfelvételizni, megpróbálni jövőre, de semmiképpen sem végtelenségig elszomorodni. Az nem fog segíteni rajtad. Az élettől ennél sokkal nagyobb pofonokat lehet kapni :) Pl. egy szigorlaton, ahol fél pont kellett volna a harmadszor tett vizsgán...
2013. júl. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseredj el! Jövőre nyugodtan megpróbálhatod megint, nem leszel még akkor sem elkésve. És nézd a jó oldalát: ha jövőre felvesznek, akkor nem kell már a nyelvvizsgával foglalkoznod:) Legfeljebb javítasz még 1-2 tárgynál az érettségin és bekerülsz.
2013. júl. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is szomorú vagyok. 85 pontom volt, és egyszerűen nem indult el a szak. Harmincvalahány jelentkezővel... Simán felvettek volna. És nem, nem indult el.


Annak jóidején 2007-ben 2 ponttal lecsúsztam a BSc-ről, akkor nem tudtam tülörbe nézni, mert legszívesebben leköptem volna magam. Én rontottam el egyedül én voltam akkor felelős a kudarcért.


De most?!?! Ugyanaz a csalódottság, és keserűség van bennem, de tudok tükörbe nézni. Ezt nem én kúrtam el. Mégis ugyanott tartok. Döntöttek a fejem felett, és hiába a 4,5-ös diplomaátlag nem kellek. Nem találtak 6 embernek helyet az egyetemen :(

2013. júl. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
241 pontom lett, 240 volt a ponthatár. A reakciómat remélem, hogy nem kell ecsetelnem.
2013. júl. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
Ez a "bolognai rendszer" nagyon kegyetlen
2013. júl. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Mi kegyetlen van a bolognai rendszerben? Áruld már el nekem, ilyen rendszer van egész Európában a hallgatói mobilitás miatt. Ami kegyetlenségnek számíthat az maximum az érettségink rendszere, meg az, hogy felvételiznünk kell, máshol csak be kell iratkoznod, max. egy felvételi elbeszélgetésen kell részt venned.
2013. júl. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Sajnos ilyen az élet, én két éve felvételiztem először, akkor olyan magas volt a ponthatár az adott szakon, hogy nem jutottam be, nagyon szomorú voltam, pedig még külön alkalmassági vizsga is volt, amire sokat készültem, azután teljesen beleéltem magam, hogy felvesznek. Mikor kiderült, hogy 10 ponttal lemaradtam, teljesen összetörtem. Elvégeztem egy OKJ-s tanfolyamot, hogy mégis csak kezdjek magammal valamit, közben rájöttem, hogy inkább a gazdasági szakok érdekelnek. Így hát idén újra felvételiztem, közben újraérettségiztem, próbáltam minél több pluszpontot gyűjteni (az OKJ-ra pl. 24 többletpontot kaptam), így sikerült bejutnom gazdálkodási és menedzsment szakra. Közben azon a szakon, amire 2 éve nem sikerült bejutnom most láttam, hogy már csak 245 volt a ponthatár, (150 ponttal kevesebb, mint 2 éve, tehát a jelenlegi állás szerint simán felvettek volna) de nem érdekel, mert már egyáltalán nem érdekel az a szak.

Szerintem gondolkodj el azon, hogy vajon valóban erre a szakra szeretnél-e mindenképp menni. Miután alaposan átgondoltad jelentkezz a pótfelvételin, hátha sikerül. Ha az se jönne össze, akkor lesz egy szabad éved, ami alatt újraérettségizhetsz, csinálhatsz nyelvvizsgát, emelt érettségit, stb., amivel biztosíthatod, hogy jövőre felvegyenek.


(6-os! A hozzászólásodon eléggé meglepődtem. 240 a minimum ponthatár és neked 241 pontod lett és "képzeljük milyen lehetett a reakciód"...hát ez nem valami sok, hogy fogod így elvégezni az egyetemet/főiskolát? Ne haragudj, nem megbántani akarlak...)

2013. júl. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Idén volt a legegyszerűbb bejutni. A híresebb 16 szakot leszámítva, ahová központilag határoztak meg magas ponthatárt. De a többin: átlag 80-100 pontos esések voltak a tavalyihoz képest, sőt például az orvosi minden idők legalacsonyabb ponthatárát mutatta fel, a sotet leszámítva mindenhol 380 körül volt. Nahh ennyit röhögve össze lehet szedni. Nagyon alacsony volt most sok helyen.
2013. júl. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!