Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolában lehet kritiku...

Milyen iskolában lehet kritikusnak tanulni? Mondjuk ha film vagy zenekritikus szeretnék lenni. Meg lehet ebből élni? Konkrétan melyik egyetemen/főiskolán tanítanak ilyesmit?

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
7%
Nem tudom, hogy hol tanítanak ilyet, bár szerintem nevetséges (lenne) egy ilyen diploma és megélni se lehet belőle... Mégis elképzelhető, hogy tényleg van ilyen, sajnos. Menj el inkább egy jó szakmunkásnak vagy orvosnak, és maradj is itthon! Magyarország ezért is tart ott, ahol tart, mert a fiatalság ilyen lehetetlen szakmákat választ magának. Semmi szükség kritikusokra. Szerintem.
2009. okt. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szabad bölcsészet szak esztétika/művészettörténet/filmelmélet és filmtörténet szakirány leginkább, és ajánlatos a mesterképzés elvégzése is, máskülönben a szakmában nem vesznek komolyan. Esetleg még a kommunikáció szak sajtó szakiránya vagy magyar szak + mesterképzés a fenti okok miatt. Már főiskolás/egyetemista éveid alatt keresd a lehetőségeket tanáraidnál vagy valamilyen orgánumnál, és próbáld megjelentetni az írásaidat és mellete olvass folyamatosan.
2009. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2009. nov. 2. 21:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Első szánalmas vagy. Nem te fogod megmondani, hogy ki bssza el ebben a szánalmas országban az életét.Szerintem neked is volt választásod, elég hülye vagy, hogy itt maradtál :)
2012. nov. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sajnos vàlaszt nem tudok adni (engem is ez a kérdés foglalkoztat). De szerintem igen is fontos a kritika. Mind magunkal, mind màsokkal szemben. A vendéglàtàsban az x csillagos éttermeket igen is kritizàljàk (van 1 kritérium amit el kell érni a csillagokért és kell 1 személy aki kritizàl). Amúgy a kritikus nem feltétlenül negatìv. Racionàlis véleményt alkot az adott ,,kép"-rôl.
2014. ápr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!