Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki kell fizetni így a tandíjat?

Ki kell fizetni így a tandíjat?

Figyelt kérdés
Ha államilag támogatott szakra felvesznek az egyetem és 1 év múlva jelentkezek másik egyetemre államilag támogatottra akkor ki kell fizetnem az első egyetemen annak az 1 évnek a tandíját? Mert ugye akkor megszakadt ott a képzésem és úgy tudom hogy akkor ki kell fizetni (ha több mint fél év múlva hagyom ott) visszamenőleg az addigi tandíjat.
2013. júl. 21. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2013. júl. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tandíj felét kell visszafizetned. Tehát 1 év esetében 1 félév tandíját.
2013. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha alap vagy fsz képzésen voltál, akkor vissza kell fizetned az ösztöndíj felét, ha osztatlanon, akkor nem.
2013. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell visszafizetned a te általad leírt esetben. Ugyanis ha folytatod a felsőfokú tanulmányaidat csak másik szakon, akkor annyi az esetedben a változás, hogy az összes támogatott féléveidnek megfelelő ideig kell dolgoznod itthon, de fizetni nem kell hanem ledolgozhatod azt a +2 félévet is. (akkor kell visszafizetni ha nem azonnal kezded meg folytatólagosan a tanulmányaidat a másik szakon, vagy simán kibuksz, vagy nem akarsz tovább felsőoktatásban tanulni)
2013. júl. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sztem sem kell

Ha mindent szabályosan csináltál és a másik egyetemet rendesen elkezded és csinálod, akkor csak a két támogatott félév fog "elveszni". De még így is marad tíz felhasználható féléved.

2013. júl. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is úgy gondolom mint ahogy az utolsó 2 válasz írója.

2013. júl. 21. 19:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!