Mi az értelme a felsőoktatási szakképzésnek? Kinek hasznos? Kinek hasznosabb mint egy diploma?
Sok előnye van. Könnyebb bekerülni, a képzés célirányosabb, és ha úgy döntesz, hogy ráépülő egyetemi diplomát is akarsz szerezni, akkor akár a kurzusok felét is beszámíthatod, amivel csökkentheted a képzési időt.
Én azért jelentkeztem idén erre, mert állítólag sok gyakorlati képzés és feladat lesz. Megnéztem az egyetemi megfelelőjét a szaknak, és ott rengeteg a töltelék-tantárgy, ami minden bizonnyal jót tesz a műveltségemnek, de mivel már közben dolgozok is ebben a szakmában, látom, hogy önmagában nem sokat ér egy papír arról, hogy milyen sok lényegtelen információt tudok bemagolni.
Jelentem, én 10 hónap alatt elvégeztem 2, egymásra épülő OKJ-t, ráadásul levelezőn (tehát szombatonként), és rá 3 hónappal kaptam is "szakmámban" állást.
Tehát pont 1 évbe telt. Főiskolán lett volna 4 is ez a procedúra. (nyilván az jobb, nem vitatom, de tagadhatatlanul több idő, energia, és pénz is)
2-es válaszadó a kérdező felsőoktatási szakképzésről érdeklődött, te meg végzetél egy okj-s iskolában tanultál, 1 évig. A kettő nem ugyanaz.
Senkinek sem hasznosabb mint a diploma, legtöbb nem sokat ér (sokkal könnyebb azokat felsorolni amiknek van értelme), rengeteg az olyan fsz képzés ami csak időtöltés, mert nem jutott be valaki alapképzésre.
#4-es Felsőoktatási szakképzés csak egyetemen és főiskolán lehetséges..okj-s iskola ettől csak alacsonyabb szintű bizonyítványt adhat ki. Azért írtam hogy nem ugyanaz a kettő.
Egyébként mit tanultál..és milyen okj számú bizit szereztél?
#7-es ez csúsztatás amit írtál
elmúlt 20 év mondatja velem, ha van egy állás ami határeset betöltheti diplomás és érettségi+szakképzettség akkor 99,9% hogy a diplomást veszik fel. Többet nem fog keresni, mert a bért a munkáltatók a munkakörhöz szabják, tehát nekik pénzügyileg mindegy hogy milyen a pályázó végzettsége, ha van jelentkező diplomával és van jelentkező diploma nélküli elvileg mindkét pályázó megfelelne egyébként, én még olyat nem láttam hogy a kisebb végzettségűt választják..kivéve ha a kisebb végzettségűnek akkora hátszele van, hogy más labdába sem rúg mellette.
Nos, az OKJ többszintű:
alapszintű (iskolai végzettség nélkül)
közép szintű (8. 10. évf. után ill. középiskola után végezhető)
emelt szintű (érettségivel)
felsőfokú (érettségire épülő vagy felsőfokú végzettségre)
Felsőoktatási szakképzés akkor jó ha utána tovább szeretnél menni alapszakra, tárgyakat beszámítják mert 80%-ban ugyanazt tanítják rajta amit alapképzéseken.
A munkaadók ugyanúgy fogják kezelni a végén a végzettséget igazoló dokumentumot mint egy okj-t mivel ez diplomát nem ad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!