Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyenkor nyáron még lehet...

Ilyenkor nyáron még lehet valahogy jelentkezni nappalis okj-s tanfolyamra?

Figyelt kérdés
Egyetemen passzív-ra akarok menni és kipróbálni valami egész mást, nem akarok több félévet elkezdeni, már csak a hallgatói szerződés miatt is. Ugye meg az 1. okj képzés ingyenes, de félek h a jelentkezésről már mindenhol lecsúsztam. Ha valaki esetleg tudna konkrét dolgot mondani cukrász tanfolyam érdekelne.

2013. júl. 17. 11:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
l [link] próbáld meg ezt vagy nézd meg a gundel honlapját. :) egyébként ilyenkor is be lehet még iratkozni.
2013. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Még lehet Jelentkezni, de csak akkor, ha nincs hallgató jogviszonyod ebbe a passzív félév is beletartozik(Fizetősre mehetsz). Ja és csak 22 éves korodig ingyenes.
2013. júl. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, az oktatási intézmények nincsenek még mindig összeköttetésben, ismerek olyat aki most diplomázott szegeden, közben 2. félévét kezdi most ott ahova én járok. Szóval a sunnyogás még lehetséges.
2013. júl. 17. 11:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehetsz, semmi köze ahhoz hogy van e hallgatói jogviszonyod akár aktív akár passzív féléven. 21 éves korodig nappalira mehetsz, utána estire ami szintén ingyenes ha első ingyenes szakmádat akarod megszerezni.
2013. júl. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2 egyetemre lehet járni párhuzamosan, de egy okj-re és egyetemre nem.
2013. júl. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó h.lyeséget írt, lehet járni úgy is. Nem egy olyan osztálytársam volt, aki egyszerre járt egyetemre és okj-ra is.
2013. júl. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem írtam hülyeséget mert nekem ezért kellett abbahagynom az okj-t. Mert a központban az adataim mindkét helyről le volt adva. Még pénzbírságot is kaptam úgyhogy nem kell itt az okoskodás.
2013. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bár lehet azóta változott a jogszabály. Úgyhogy a mégis hülyeséget írtam akkor bocs.
2013. júl. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
egyetem mellett úgy járhatsz okj-ra, ha mondjuk a tanfolyamodat este végzed, az egyetemi képzést meg nappal.
2013. júl. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#7-es válaszadó

Erre a büntetésre kíváncsi lennék..

Mikor volt?

Simán lehet okj-s iskolába járni és felsőoktatásba hallgatónak lenni egyszerre, semmi összefüggés a kettő között. Akár mindkettő lehet nappali is. Az már más kérdés hogy ekkor képtelen összehangolni valaki a két suli kötelező elfoglaltságait, de elméletileg lehet.

Két külön tv szabályai határozzák meg a hallgatói jogviszonyt és a tanulói jogviszonyt. Régen is külön törvény vonatkozott a kettőre, és nincs "központ" ami ezt nyilvántartja, van oktatási hivatal, ahol az azonosítódat kapod, de külön OM azonosítót kapsz tanulóként, és másikat hallgatóként.

2013. júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!