Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnök szak Pannon...

Vegyészmérnök szak Pannon Egyetem vagy BME?

Figyelt kérdés
Jövőre végzős leszek és nagyon érdekel a kémia és a fizika, és szerencsére megy is. Körültekintettem már de azt hallottam hogy a PE a legjobb ilyen szempontból, de a BME mégis csak a BME... Tudna valaki hozzáértő tanácsot adni?
2013. júl. 15. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Debrecen? Ott van nagyon jó tanár, akit elismernek nemzetközileg is.

Én BME-párti vagyok amúgy.

2013. júl. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes amúgy a ponthatárokat is megnézni. Mert ha valahol alacsony, az azt jelenti, hogy az embereket rosszabb érettségi eredménnyel is felveszik, azaz olyanokat esetleg nem tudnak az egyetemen, amit az ötösök igen, illetve ha valaki rosszabb tanuló, lehet az is a háttérben, hogy egyszerűen nem tud annyira hatékonyan tanulni. Ha pedig ilyenek miatt lassabban haladnak az egyetemen az anyaggal, akkor a színvonal is romlik.

Ez persze nem biztos, hogy minden szakon így van, én más területen tanulok, nekünk magas ponthatár volt, a mostani elsősöknek sokkal alacsonyabb, és bizony szidják is az elsősöket, rosszabb eredményeik vannak, mint nekünk tavaly (vannak az elsősökkel is közös óráim, mert nem minden elsős tárgyat vettem fel tavaly másik egyetem és munka miatt).

Érdemes utánanézni a tanároknak is, hogy mennyire elismertek szakmailag, hol dolgoztak.

Bocs, hogy nem hozzáértőként válaszolok, de ha szakmailag elismert tanáraid vannak és ők figyelnek fel rád, az is kapcsolatot jelent, így munkához is könnyebben juthatsz majd. Olyan sokan mondják, hogy hiába a jó egyetem, ha nincsenek kapcsolataid - hát mi a jobb hely egy hallgatónak a kapcsolatok építéséhez, mint az egyetem, ahol jó és elismert tanáraid lehetnek? Írhatsz náluk dolgozatokat, megkérheted őket, hogy segítsenek TDK-munkában...valahogy el kell indulni.

2013. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Utánanézek a tanároknak.
2013. júl. 16. 16:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Én most végeztem el az első évemet a Pannon, mint vegyészmérnök.

Valóban jól hallottad a PE a legjobb ilyen szempontból, a tanárok felkészültek, és jó jegyzetek állnak rendelkezésünkre.

Az előző válaszhoz kapcsolódóan van lehetőséged TDK-ra, a tanár-diák kapcsolat megfelelő. Ha bármilyen kérdésed van, bármikor odamehetsz hozzájuk (akár TDK-val kapcsolatban), és egyáltalán nem bánnak veled lekezelően. Bár igen szigorú a követelményrendszer, szerintem jó választás volt a PE :)

Még valami ami talán nagy előny a BME-hez képest, hogy nincsenek összevonva a tárgyak.

Itt a tárgygráf, ez talán segít:

[link]

Ha bármi kérdésed van írj!

2013. júl. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Milyenek a frissen végzett vegyészmérnökök elhelyezkedési esélyei?

Mert én azt hallottam, nem túl jók!

2013. júl. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nos tudtommal nem lesz olyan gondom, ha elvégzem a szakot, hogy nem tudok elhelyezkedni. Konkrét statisztikát nem tudok felmutatni. De az eddig végzettek nagy része el tudott helyezkedni.
2013. júl. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az jó, mert én a vegyiparban dolgozok, kezdő vegyészmérnökként, és nekem is és a csoporttársaimnak is gond volt az elhelyezkedés. Sajnos ez egyre súlyosbodik, mert túl sok vegyész/vegyészmérnök végez és sem a vegyiparban sem a gyógyszeriparban nincs már ennyire szükség. :( Érdeklődj frissen végzettektől.

3 éve végzett ismerősöm a Mekiben "segíthetek Réka".

2013. júl. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most hívott az egyik ismerősöm, elnyert egy állást egy multinál. 40 jelentkező volt egy vegyészmérnök álláshelyre.
2013. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!