Ez mit jelent osztatlan tanárképzésnél?

Figyelt kérdés

Osztatlan tanárképzésre szeretnék jelentkezni, melynek időtartama 4+1 (általános iskolai), illetve 5+1 (középiskolai) év. A +1 év minkét esetben a gyakorlatot jelenti. Ezt a leírást az egyetem oldalán találtam az általam megjelölni kívánt tanárszakról:


"A közismereti tanárképzésre 2013-tól osztatlan, kétszakos formában lehet jelentkezni (a felsőfokú végzettséggel nem rendelkezőknek), amelynek két formája a 4+1 éves és az 5+1 éves tanárképzés. A plusz egy év a szakmai gyakorlatot jelenti."


Felvin pedig ezt találtam:


"Ez a fejezet az érettségire épülő új, osztatlan tanárképzés rendszerét ismerteti. Aki korábban szerzett felsőfokú végzettséggel rendelkezik, és úgy akar belépni a tanárképzésre, annak a felvételi tájékoztató másik kötetében szereplő tanári mesterképzések közül kell választania."


A lényeg, hogy nekem már van egy felsőfokú szakképesítésem, amelyet az egyetemen szereztem, viszont abszolút nem a tanári pályához köthető, csak amíg nem tudtam, hogy konkrétan mi akarok lenni, addig 'időhúzásként' elvégeztem egy felsőfokú szakot. A tényleges kérdésem: engem érint bármilyen szempontból a leírásban található dolog, és ha igen, akkor ez mit jelent rám vonatkozóan, vagy nem érint és minden mellékes procedúra nélkül beadhatom a jelentkezésem?


Előre is köszönöm!


2013. júl. 13. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen végzettséged van?
2013. júl. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

Sztem vonatkozik (rád is).

Már ha szeretnél ilyen képesítést

2013. júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért nem teljesen mindegy, hogy milyen szakon végzett. Ha gazdaság és menedzsmenten, akkor nyilván elölről kell kezdenie, viszont ha mondjuk angol szakon volt német minorral, akkor mehet a régi tanári MA szerint. Bár már lekéstél a mesterre való jelentkezésről.
2013. júl. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A lényeg, hogy nekem nem BSC-m van, hanem felsőfokú szakképesítésem (ami az OKJ-vel egyenlő), tehát MA-ra semmiképp nem mehetnék. Amúgy is a szakképesítésem informatika területéről származik és történelem tanár irányába mennék, tehát semmi fajta tanári előképzettségem nincs, a felsőfokút csak időhúzásként csináltam. Szóval van felsőfokú végzettségem, amit kizár a leírás, de közben MA-ra semmiképp se mehetnék, hisz eleve mivel mennék oda? Egyébként majd a 2014 februári felvételi időszakban szeretnék jelentkezni.
2013. júl. 13. 15:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor igen, olyan estben újraérettségizni, újrafelvételizni, stb. Sok sikert! Nem sokan választják a tanári pályát, de ha vannak még erre hivatott emberek, akkor belőlük nagyon jó tanár válhat :)
2013. júl. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :) Szóval akkor semmi akadály nem lesz a jelentkezésnél a korábbi végzettségem miatt? Beadom a jelentkezési lapot az osztatlan képzést megjelölve, mint egy sima jelentkezésnél és várom az eredményeket? :)
2013. júl. 13. 15:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van. :)
2013. júl. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!