Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet valakiből orvosjogász?

Hogy lehet valakiből orvosjogász?

Figyelt kérdés
Orvosira jelentkeztem ebben az évben és úgy néz ki meg is lesz (451 pontom van).Mindig is érdekelt a jog is.Hogy lehetne ezt a kettőt valahogy összehozni ? egyéb szakterületek ?

#orvosjogász
2013. júl. 9. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Orvos-jogász csak akkor lehetsz, ha elvégzed az orvosit (5+x év) és a jogit (5 év) is. Nem ajánlom. Minimum 50 éves leszel mire mindkettő meg lesz.

Azonban jogi szakokleveles orvos könnyen lehetsz. Sok helyen (pl. ELTE) indul olyan továbbképzés, amely lehetővé teszi, hogy orvosok 1-1,5 évet tanuljanak főképp egészésüggyel kapcsolatos jogot. Ezt ajánlom.

Ezek egyébként az orvosira és gyógyszerészetire is vonatkoznak.

2013. júl. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ ! és ezzel a szakoklevéllel mit kezdhetek ? :)
2013. júl. 9. 23:27
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Ettől a szakoklevéllel semmit, mint a szakirányú továbbképzések 98%-a ilyen. Jól mutat majd a szakmai önéletrajzodban, és akkor segíthet ha mondjuk vezető pozícióra pályázol egészségügyben..akkor ezek a plusz papírok kellenek a karrierhez. De ettől a jogásztól nagyon messze leszel.

De minek végeznél jogot orvosi után? Egyszerre nem tudod használni, valamelyik a másik rovására megy úgyis..persze ha hobbiból megcsinálod mert annyira jó képességű vagy az nem semmi! (én egy eü főiskolát vegyítettem egy közigazgatási alapszakkal de még engem is csodabogárnak néznek mindkét szakon, mert közig szakon nem tudják elképzelni hogy én bikém vagy anat vizsga után hogy tudok átváltani polgárjogra és levizsgázni..és fordítva)

2013. júl. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Okosnak tartom magam,de azért két ilyen kemény szakot nem párosítanék... :D magyarral mindig is hadilábon álltam..bioszt-kémiát lávoltam.
2013. júl. 9. 23:45
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem haszontalan:D Ezek a jogi szakokleveles orvosok vagy orvos-közgazdász képzések vezető pozícióra valók.
2013. júl. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

magyar nem kell a jogász képzéshez..csak felvételi tárgy de semmi szükséged rá a jogi képzésekben, töri is csak annyira hogy jó legyen fogalmad a dolgokról..

Gondolj bele, akkor aki 20 évvel érettségi után beiratkozik jogra az pont tételesen tudja a gimis történelmet..dehogy..

2013. júl. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
ááá, a jogász képzésen csak az első év szól CSAK a római jogról, neeem, nem kell töri..:D
2013. júl. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudnátok felsorolni még valamit ami a jog és az orvoslás egyvelege? Rendőrségnél ?
2013. júl. 10. 10:54
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazságügyi orvosszekértő (bár ez alapvetően orvos állás csak hogy a perekben a szakértő állásfoglalása sokszor perdöntő)

Betegjogi képviselő betegjogi lehet fogorvos, gyógyszerész, egyetemi szintű okleveles ápoló, főiskolai szintű diplomás ápoló, egészségügyi intézetvezető vagy szakoktató, védőnő, egyéb egészségügyi felsőoktatásban szakképzettséget szerzett személy.

Ez is ugye kapcsolódik a joghoz.

Egészségügyi szakjogász: ez ugye kizárólag jogász lehet, aki erre a területre szakosodik, és elvégzi a szakirányú továbbképzést.

Ép persze van egy szép nagy terület amiben az orvos joggal is foglalkozik..a közigazgatásban elhelyezkedő orvosok. Itt leve közigazgatási szakvizsga is feltétele az állásnak, és mint kormánytisztviselő határozatokat hoz.

A közigazgatásban elég szerteágazó lehet egy orvos munkája, de mindegyik hatósági munka, tehát jogi képzettséget is igényel.(na jó nem jogi egyetem, csak közigazgatási alap és szakvizsgát)

2013. júl. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!