Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2014-ben fogok érettségizni...

2014-ben fogok érettségizni és 50 óra közmunkát kell végeznem. Mi kell hozzá, hogy közmunka legyen? Többi lent

Figyelt kérdés
Egy táborban vagyok segítő ingyen és szeretném, hogy ezzel legyen meg a közmunkám. Úgy tudom így lehet. A kérdésem az, hogy mi kell ahhoz, hogy ez közmunkának minősüljön? Kell hozzá valami lapot kérni a sulimban?

2013. júl. 9. 21:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Milyen közmunka? Amikor pl. megbüntetnek, és pénzbüntetés helyett közmunkával kiválthatod?
2013. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Tudtommal az iskolával kell egyeztetni, hogy milyen munkát kell végezned, illetve mit ismernek el.
2013. júl. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az iskolával kell egyeztetned erről, ők segítenek kirendelni valahová ahol igény lenne a munkádra, általában ahhoz az önkormányzathoz szoktak ahol az iskola van vagy a te lakhelyeden. De hallottam már olyat hogy egy srác most akart menni és a szomszéd faluba helyezték ki ahol ne is lakik meg semmi köze hozzá, mert oda kell ember, és oda ment dolgozni. Nem nagy munka a községházban kell takarítási és kisegítői munkát végeznie, csak dühíti mert nehéz oda bejárni, mert vagy bemegy reggel 6 órára vagy reggel 8 ra és 7 től van a munkaidő, sehogy sem jó neki de sajnos ez van :S
2013. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Közösségi munka lehet oktatási, sport tevékenység meg ilyenek... Okés,akkor majd bemegyek a suliba és megkérdezem.
2013. júl. 9. 21:59
 5/17 anonim válasza:
Én voltam a nógrádi tájékoztatón, ahol a te kérdésedről is volt szó. Nem tudom, hogy mennyi ideig leszel segítő, de elvileg naponta max. 3-4 órát igazolhatnak neked, tehát egy hét alatt kb. a felét tudod megcsinálni -hivatalosan-. Ha többet csinálsz, akkor azt nem igazolhatja le a tábor. Ha esetleg tovább tart, mint egy hét, akkor pedig célszerű különböző napokra beírni 2-3 órát és ebbe nem hiszem, hogy belekötnének. Bár valami olyasmire is emlékszem, hogy nem lehet az egészet egyszerre, egy tanévben letudni, hanem legalább 2-3 évre kell elosztani az órákat. A mi sulinkban csak azt ismerik el közmunkaként, amikor olyan szervezetnél dolgozol, aminek szerződése van az iskolánkkal. Szóval biztos, hogy kell az iskoládtól is valamilyen papír, amit a táborba kell elvinned.
2013. júl. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És ezt a táboros segítséget nem is lehet közmunkának lenni? Mert a táborszervezője azt mondta, hogy beírja nekem közmunkának, hogy meglegyen.
2013. júl. 9. 22:02
 7/17 anonim ***** válasza:
Nemcsak a 2016-tól érettségiző diákoknak kell 50 óra közmunkát vállalniuk?
2013. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem...

Milyen táborról van szó?

2013. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hittan:S
2013. júl. 9. 22:18
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor valszeg az nem közhasznú, de próba cseresznye...
2013. júl. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!