Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség! Itt a nyár, lassan...

Segítség! Itt a nyár, lassan lekések a jelentkezési határidőkről! Mit ajánlott tanulni?

Figyelt kérdés

OKJ-s képzésekre gondolok!

Egy suliba már "felvettek", szóval biztos helyem van szeptemberre. -> Divat és stílustervező.. Ebből meg még éhen halni se lehet, szóval rengeteget osztottam szoroztam és végül 2 szék közé a földre estem.

Minden éjjel rémálmaim vannak, nem érzem úgy, hogy helyes lenne ebbe a suliba maradnom!

Ügyvitelt tanultam 2,5 évig, megfogadtam soha többé! Nem akarok irodai robottá válni. Nem akarok napi 12 órán keresztül monitorokat bámulni, nem akarok egy fehér lyukban ülni.

Nyelvtudásom nulla. Németet "tanultam" az iskolába, de mindhiába. Angolom meg annyi van, amennyit itthon önszorgalomból össze szedtem. Imádom a nyelveket, de egyszerűen nem jött össze. A német lett rám erőltetve amit nem vett be a szervezetem, evvel el lett pazarolva rengeteg sok év. Most meg kapkodom a fejem és nem tudom, hogy hol álljak neki a hiányosságaimat bepótolni.


A jövőre nézve mit ajánlott tanulni? Ami segít elhelyezkedni!



2013. júl. 3. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Felejds el az okj képzéseket.Tanulj mérnöknek!

Tanulj meg jól angolul.Tanuld meg használni a linuxot és az adatbázisokat.Tanulj mérnöki szoftvereket kezelni.Ismerd meg a nagyvállalati szoftvereket.

Mindenhol monitorokat fogsz bámulni,ha irodai munkát akarsz.

Ha nem,akkor marad a fizkai meló vagy az ügynöki munka,értékesítés.A legtöbb helyen úgy is kihajtják majd a beled,de nem mindegy,hogy bele is gebedsz vagy nem+mennyit fizet.

2013. júl. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokan élnek a testükből,vagy ki vannak tartva.Ez a helyzet.
2013. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tűzoltó, nyomd már el magad. És ha rohadt mód nincsen érzéke/kedve a mérnöki pályához?

A divat - és stílustervező egyébként nem rossz, de az lényegében sima szabó/varrónő. A nyelvekre viszont muszáj ráfeküdnöd, anélkül semmi nem megy.

2013. júl. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
tűzoltó nagyon durva :D mi lelt, ember?
2013. júl. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A javaslatom az lenne, hogy a következő jelentkezési időszakik töltsd el hasznosan az évet. Akár dolgozz, akár OKJ. A lényeg, hogy fedezd fel, mi az ami téged valóban érdekel. Első hozzászóló nagyon rosszul mondja, csak akkor válassz ilyen szakmát, ha tényleg ezt szeretnéd csinálni. Hidd el, ha úgy adódik, akkor nem az az érdekes, hogy egy irodában fehér falak közt egy monitort bámulsz, hanem hogy mi zajlik azon a monitoron:). Mérnökök és tudósok is hosszú órákat görnyednek a monitor előtt, mégis mire felkelnek, lesz nyoma a munkájuknak. És a nyelvtanulásra meg nagyon álljál rá.
2013. júl. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Mivel érdekelnek a nyelvek, ezért eszembe jutott a következő: menj el egy idegenvezetői OKJ-ra, ahol mindenképpen fogsz angolt, vagy németet tanulni vmilyen szinten (ha rám hallgatsz, inkább németet tanulj, ha van rá lehetőség) és esetleg utána megpróbálhatnál egyetemen egy nyelvszakot. Egy ilyen OKJ, ha minden igaz úgy is 2 éves, 2 év alatt szépen felhozod a nyelvtudásod, esetleg itt GYIK-en is összeszedhetsz tanulótársat (2 éve angolból itt talált tanulótárssal készültem fel felsőfokra, most biosz és kémia emeltre szintén, sőt most olaszra ismét találtam, persze mindent skype-on). Egyetemen meg tanulhatsz akár 3. nyelvet is, amit ha olyan szintre hozol fel, akár minorként is felveheted. És elmehetnél ilyen irányba tehát. Fordító-tolmács, ilyesmi. Kicsit bonyin hangzik, ahogy leírtam, de sztem így jó lenne, már ha tényleg érdekelnek a nyelvek. A németet meg ne írd le, középsuliban én is utáltam, most 2 évvel később meg vissza akarom hozni, főleg mivel annyira energia lett belefektetve.
2013. júl. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én is ez a két választás közt ingázok.

Itt maradok erre az 1 évre és megcsinálom ezt az okj-t, ez idő alatt eldöntöm mit szeretnék és jövőre megyek oda ahova kell mennem.

De közben folyamatosan kell arra is gondolnom, hogy a következő esetleg okj kemény pénzekbe kerülne.

Az idegenvezetőire én is gondoltam, tegnap már majdnem leadtam az elektronikus jelentkezésemet. Ám jött az a fránya "mi van ha".. Mi van ha megbukok angolból, mi van ha nincs kezdő szint, rögtön középhaladóval indítanak, mert nyilván az jelentkezik ilyen szakra akinek már van előképzettsége nyelvi szinten.. Illetve ez 2 éves képzés.

Folyamatosan azt érzem, hogy elpocsékolom az időmet.

5 éven keresztül csak egyetemeket néztem, de aztán átlagon aluli bizonyítvánnyal, és az érettségim sem úgy néz ki, mint egy egyetemistáé :D az a 2-es német olyan szinten lehúzza az összes többi jegyemet, hogy lehetetlen lenne a bekerülésem.

A német az számomra olyan, mint a kisgyerekeknek a legfélelmetesebb mumus. Általánosba az egyik tanár folyamatosan megszégyenített -fürdőruhás képet vetített ki a projektorral rólam és 2 barátnőmről az órán, egyszer rám csapta a terem ajtaját, úgy hogy az ajtó és a tok közt álltam, belilult a mellkasom, természetesen szóban is megszégyenített, hangosan el kellett ismernem az osztály előtt, hogy hülye vagyok stb.- Tehát valaki megszólal németül, vagy meglátok valami németet behúzom a vészféket, befogom a fülem és elfutok a másik irányba. A nyelvet még ennél a bizonyos tanárnál is jobban utálom. Szóval lehetetlen, hogy én valaha bármikor is újra németet tanuljak.

2013. júl. 4. 11:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!