Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik suliban érdemes szoftve...

Melyik suliban érdemes szoftverfejlesztőnek tanulni?

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztő okj-re (esti) szeretnék menni szeptembertől. Találtam néhány olyan iskolát, mely iskolarendszerű képzést indít, de nem tudok dönteni. Ha bárkinek bármilyen tapasztalata vagy infója van ezekről az iskolákról, nagyon megköszönném, ha megosztaná velem.


- Szent György Média és Informatikai Szakközépiskola

- Atalanta

- Schola Europa Akadémia

- Computer School

- LIA


Vagy, ha valakinek más iskoláról van tapasztalata, azt is szívesen fogadom.

Előre is köszönöm!


2013. júl. 3. 11:24
 1/2 anonim válasza:

Ha szoftverfejlesztő akarsz lenni, akkor egyetemre menj (és a szakmai tárgyakból ott is legyél viszonylag a topon, jelentős önszorgalommal és kitartással megtűzve), különben nem lesz esélyed, részben a képzés szintje és minősége miatt, részben mert nem sok esélyed marad egy diplomás szoftverfejlesztőhöz képest. Ha valamilyen okból nem kivitelezhetők számodra az egyetemi tanulmányok, akkor szerintem válassz egy másik területet, mert az informatika bizony ilyen, még egyemetemet végzettekből is sok van (amikor mondják, hogy hiány van belőlük, azt a legjobbakra kell érteni).

Ezeket az OKJ-s képzéseket én esetleg arra tudom ajánlani, hogy ha nem vesznek fel egyetemre, akkor addig is hasznosan töltöd az idődet olyan területtel foglalkozva ami érdekel, ezzel valamelyest felkészülve egy normális képzésre, szóval csak ilyen előkiegészítésnek jó.

(Saját tapasztalat, én is ezt az utat jártam végig.)

2013. júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Igazság szerint 9 éve már én is végigjártam ezt az utat, pont ugyanazt tapasztalva, amit te is írtál. Az OKJ képzés semmit sem ér. Egyetemre viszont - a piszkos anyagiak miatt - nem tudok menni sajnos. :( Az a baj, hogy OKJ-s szinten semmi más nem érdekel (nem is éri meg, sőt normális képzést nem is találtam), az egyetem meg az előbb említett ok miatt nem jöhet igazán számításba.

Most azon gondolkozom, hogy a felsőoktatási szakképzés (programtervező informatikus) mennyire érné meg. Ez jóval olcsóbb, mint az alapképzés az ELTE-n, ráadásul a fele kredit beszámítható, ami által ugyebár csökken az alapszak képzés ideje, de nem tudom, hogy ezzel az FSZ képzéssel mennyivel lenne több esélyem a munkaerőpiacon.

2013. júl. 4. 22:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!