Nappali, vagy levelező?

Figyelt kérdés

Budapesten lehúztam 1 évet egy főiskolán nappalin. Idő közben rájöttem, hogy semmi értelme, ennek ellenére nyilván jó lenne ha ~3 év múlva egy diplomával rendelkeznék.

Valamint anyagilag nem bírom, senki se segít, így Pesten megélni nappali suli mellett nem egy leány álom.

Kérdésem, hogy ha ugyan azon a szakmán belül, ugyan azt a szakot elvégzem levelezőn, a későbbiekben a munkáltatók szemében ugyan olyan értékkel bír a diplomám, mint ha nappalin végeztem volna el? Már csak azért is kérdem, mivel levelezőn a követelmény kb. fele a nappalinak...



2013. jún. 30. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Diplomában nem szerepel hogy milyen tagozaton végeztél. A jövendő munkáltatód akkor fogja tudni, ha te megmondod.

Ha úgy akarsz levelezőre járni, hogy közben otthon vagy, esetleg alkalmilag néha dolgozol mellette az rendeben, tényleg könnyebb lesz az életed. Ha rendes napi 8 órás munkát találsz és a munkáltatód nem támogat a tanulásban (manapság nem szokták) akkor sokkal nehezebb lesz elvégezni.

2013. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem érdekel a szakma amit tanulsz, akkor alapból nem érdemes végigcsinálni. Mindegy, hogy levelezős vagy nappalis diplomád van, úgyis azok fognak eléd kerülni, akik szeretik amit csinálnak, több ismerettel, tapasztalattal rendelkeznek.


Ha meg nem a szakmádban fogsz elhelyezkedni, hanem olyan helyen, ahol csak a felsőfokú végzettség követelmény, akkor úgysem érdekel senkit, hogy nappalin vagy levelezőn végeztél.


Az én javaslatom, hogy találd meg azt, ami valóban érdekel, és azt végezd el munka mellett levelezőn, ha anyagilag megterhelő. Ha meg inkább maradnál, akkor majd úgyse a levelező diploma miatt fognak beelőzni a szaktársaid, hanem azért, mert ők a maximumot fogják kihozni belőle, te meg a kötelező minimumot.

2013. jún. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszi az eddigi véleményeket.

A szakmámat nagyon szeretem, diákként 7 éve dolgozok benne, maszekban is. Magával az oktatási intézménnyel, valamint a tanmenettel vannak problémáim. Meg ugye az anyagiak.

2013. jún. 30. 12:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!