Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 okj-s képzés, mindkettő...

2 okj-s képzés, mindkettő államilag támogatott? Lent

Figyelt kérdés

Beiratkoztam egy felsőfokú okj-s képzésre, még államilag támogatottra. Azelőtt egy másik felsőfokú okj-t is csináltam amit most fejeztem be. Magyarul fizetnem kell-e jövőre (2-os leszek) a mostani okj-ért? Államilag támogatott félév száma 12, ebből eddig 6 van elhasználva.

Egyik főiskolai keretek között másik szakközépiskola de főiskola akkreditálja.


2013. jún. 28. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Abba amibe jársz oda nem kell fizetni. /amibe 2.-os leszel/ A másikért szerintem kell.
2013. jún. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetned a 2. képzésért sem.

Kevered a dolgokat. A 12 államilag támogatott félév a felsőoktatásban tanultakra vonatkozik. (középiskolában tanult szakmára nem vonatkozik)

Tehát azaz okj képzésed amit felsőoktatási intézményben végzel az fogyasztja csak a 12 támogatható félévedet. Szerintem ebből 4-et használsz el, mire végzel az FSZ képzéssel.

Amit szakképző iskolában tanulsz(tanultál) okj szak, hiába akkreditált akkor is tanulói jogviszonyban tanulod(tanultad), abból egy szakma jár 21 éves korig ingyenesen. Nincs összefüggés a két képzésed között jogilag, tehát nyugondtan maradhatsz állami támogatott.

A helyzeted alapján..a szakképzőben végzett okj.vel kimerítetted a tanulói jogviszonyban tanulható állam által finanszírozott szakmák számát.

Felsőoktatásban viszont szerintem még csak 2 félévet használtál el a 12-ből. (ha ezt a képzést kezdted másodjára)

2013. jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!