Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az élet a SOTE-ÁOK-n...

Milyen az élet a SOTE-ÁOK-n vidékhez képest?

Figyelt kérdés
Lakóhelyemhez gyakorlatilag ugyanakkora távolságra van Debrecen és Budapest, csak a közlekedés jobb Pestre, de ez nem befolyásoló tényező. Inkább az érdekelne, hogy milyen ott a diákok hozzáállása egymáshoz, az összetartás egy vidéki orvosihoz képest. Illetve a tanárok hozzáállása milyen a vidéki egyetemékhez hasonlítva? Nagyon sok ember megijesztett már a SOTE-tól, mindenki Debrecent javasolja, de több okból is szerencsésebb lenne számomra a SOTE.
2013. jún. 25. 11:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve sok helyről hallottam, olvastam, hogy rengeteg az elvont, tanulós ember a SOTE-n. Egy GYTK-s ismerősöm azt is mondta, hogy gyakorlatilag elkülönült az évfolyam zseni és "szenvedős" részre. Nem vagyok rossz tanuló, kémiából versenyzem is, de inkább a társaság felé hajlok, mint egy TDK felé.
2013. jún. 25. 11:41
 2/6 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre ugye azért nem lehet releváns választ adni, mert a diákok 99 százaléka egy helyen tanul, tehát arról van személyes tapasztalata, a többi helyről maximum különféle mendemondák alapján fog ítéletet alkotni. Nem fogja neked senki objektíveb összehasonlítani az egyetemeket.
2013. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem is fontos az összehasonlítás, SOTE-n tanuló diákok véleménye tökéletes lenne.
2013. jún. 25. 12:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Két vendéghallgatót ismerek, akik 1. év után átjöttek SOTE-ra, mindkettőjüknek jobban tetszik, mint a DOTE. Ez persze szubjektív. Az meg tök hülyeség, hogy a "zsenik" meg a "lúzerek" klikkesednek. Ha elő is fordul, általában azért, mert a kevésbé jól teljesítő hallgató kevesebbnek érzi magát a jobbaknál. De ez minden egyetemen előfordulhat.
2013. jún. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én meg olyat ismerek, aki Pestről jött vidékre, és sokkal jobban tetszik neki itt. Szóval ez teljesen szubjektív. Vkinek nem jön be a vidéki élet, légkör, vkinek meg a fővárosi nem jön be.

A hangulat és a társaság meg nem csak hogy egyetem, de még évfolyam, csoportfüggő is.

Nálunk is van olyan, aki állandóan arról panaszkodik, hogy nem jó a csoportja, nem tartanak össze, nem lehet velük bulizni stb. Az n csoportom meg tök jó, és imádom az összes tagját. Nincs klikkesedés sem igazán. Persze, vannak szorosabb baráti körök csoporton belül is, de attól még mindenki mindenkivel jóban van, mindenkire számíthat, együtt is el tudunk menni szórakozni.


Ismerek olyat, aki imádja a SOTÉ-t, tök jól érzi magát, de ismerek olyat is, aki szerint borzasztó a társaság, tele van nagyképű, egoista, "én vagyok az istencsászár, mert bekerültem a legmagasabb ponthatáros orvosira" típusú emberekkel, és mindenki mindenkin átgázol, nem hajlandó segíteni a másiknak.

Most akkor döntsd el, hogy kinek van igaza:)


Szerintem azért minden egyetemben, minden városban meg lehet találni a szépséget.

2013. jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bírom, mikor az ország 2. legnagyobb fővárosát "levidékezik" xD
2013. jún. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!