Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elkezdek egy OKJ-s tanfolya...

Ha elkezdek egy OKJ-s tanfolyamot akkor az után lehet újra felvételizni?

Figyelt kérdés
Idén megyek egyetemre de mellette okjre is. Ha nem megy együtt a 2 akkor egyetemet hagyom, befejezem a tanfolyamot utána tudok újra felvételizni? És ha igen honnan folytatom az egyetemet? Vagy kezdem elölről?

2013. jún. 15. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:

persze

de ha együtt kezded és nem megy egyetemen kérhetsz halasztást vagy passzív félévet

2013. jún. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha egyetemen leteszel vizsgát bizonyos tárgyakból, akkor újrakezdés esetén kérheted, hogy számítsák be azokat. De ahogy első is írta, a passzív félév célravezetőbb. Ilyenkor ugyanis kvázi hallgató maradsz, nem kell újra végigcsinálni a felvételi procedúrát, nem kell azon izgulni, hogy lesz-e elég pontod. Annyit érdemes csak megjegyezni, hogy csak a félév kezdetekor passziválhatsz, visszamenőlegesen csak nagyon nyomós indokkal (súlyos baleset pl.) lehet ilyet igényelni.
2013. jún. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
OKJ tanfolyam?? Nem iskolarendszerű okj képzésre iratkozol be, mert akkor 20 éves korodig jár a családi pótlék..és tanulói jogviszonyod van. Az okj tanfolyam az felnőttképzés, azért fizetni kell, ha nem dolgozol mellette akkor még az egészségbiztosításodat is neked kell kifizetni. Szóval nézd meg hova mész tovább tanulni...
2013. jún. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a hallgató szerződéssel vigyázz..már nem iratkozhatsz csak úgy ki...ha alapképzésre mész akkor max az első félév után gondolhatod mag magad következmények nélkül, ha két félévet maradsz és utána hagyod ott, akkor vissza kell fizetned az addigi képzésed árát.
2013. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Pontosan arról lenne szó, hogy egyetem mellett elkezdek egy mérlegképes könyvelő képzést ami 2 éves. 4 félévet meg tudtommal nem halaszthatok. Ezért gondoltam arra hogy megszakítom a hallgatói jogviszonyom és a tanfolyam után újra felvételizek.

Vagy esetleg van ennek egyszerűbb módja? Nem tudom mit kellene csinálnom

2013. jún. 16. 10:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Két módja van... illetve 3 most nem mész egyetemre hanem okj-ra és annyi előnyöd lesz,hogy az okj-ért jár plusz pont. 2 elkezded mindkettőt egyszerre és első félév után vizsgák előtt passziváltatsz.... befejezel 1 éves az okjn és újra kezded következő évben az egyemet passzivál után megint együtt csinálod a kettőt félévkor megint passziváltatsz hiszen azt 2x lehet... vagy hát halasztasz 2x évet... utána teljes gőzzel egyetem és nem bukhatsz el semmit... 3 lehetőség egyetem után mész okj-ra.
2013. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A megcélzott egyetem tanulmányi osztályát szerintem fel kéne hívnod a félév passziválásával kapcsolatban. Legalábbis én is hallottam arról, hogy egyhuzamban max. 2 félévet lehet passziválni, viszont amikor a tanulmányissal beszéltem, akkor ott azt mondták, mindegy mennyit passziválok, de összesen legfeljebb a képzési idő kétszerese alatt be kell fejeznem, különben megszűnik a hallgatói jogviszony.
2013. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszerre is lehet...(én két egyetemi alapszakra járok..levelezőn) + egy államháztartási szakügyintéző okj 2 éves iskolába esti tagozatra és megoldható egyszerre a 3 suli, nemhogy a 2 iskola. Annyi a titka hogy tudnod kell előre milyen napokon van a mérlegképes tanfolyam (az tényleg tanfolyam és nem iskolarendszerű képzés)

Az is lényeges hogy egyetemen nappalira jelentkeztél e?

2013. jún. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egyetemen nappali tagozatra megyek igen, az OKJ-s képzés pedig heti egy alkalom lenne, kb 5 óra egyhuzamban ha jól tudom.
2013. jún. 16. 19:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!